Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS PZPS I bez szans w Ostrowcu Św.

I liga K: SMS PZPS I bez szans w Ostrowcu Św.

Kolejne trzy punkty dopisały na swoje konto siatkarki Dariusza Parkitnego. Zespół akademiczek z Ostrowca Świętokrzyskiego na inaugurację 4. kolejki spotkań I ligi kobiet pokonał SMS PZPS I Sosnowiec w trzech setach.

Już na początku spotkania zarysowała się dwupunktowa przewaga miejscowych, a po atakach Agnieszki Starzyk-Bonach i Gabrieli Buławczyk wzrosła do siedmiu oczek (9:2). Podopieczne Andrzeja Pecia starały się odrobić straty, zbliżając się po atakach Patrycji Flakus na 5:10, jednak po chwili zespół z Ostrowca Św. prowadził 18:10. Wówczas w tryby AZS-u WSBiP KSZO wdarł się piach i przewaga podopiecznych Dariusza Parkitnego stopniała do czterech punktów (15:19). Ostrowczanki miały sporo problemów z przyjęciem zagrywki, szczególnie gdy w polu serwisowym stała Karolina Szymańska. Niemoc go gospodyń przełamała Starzyk-Bonach, a kropkę nad „i” postawiła Natalia Piekarczyk. Rozgrywająca AZS-u WSBiP asem serwisowym ustaliła wynik premierowej odsłony meczu (25:16).

Drugą partię lepiej rozpoczęły uczennice z Sosnowca, które wykorzystując błędy ostrowczanek, prowadziły 3:1. Zespół trenera Parkitnego błyskawicznie odrobił straty. Niemal wyrównana walka punkt za punkt toczyła się do stanu 16:16. Wówczas siatkarki z Ostrowca Św. przełamały seta, wychodząc na 17:16, a po autowym ataku Zuzanny Pieczki prowadziły już 20:18. Po chwili było już 22:18, a w głównej roli występowała atakująca miejscowych, Katarzyna Brojek. Do końca seta sytuacja na boisku nie uległa zmianie. AZS WSBiP przeważał, prowadząc po 50 minutach gry 2:0.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set spotkania rozpoczął się podobnie do drugiej odsłony meczu. Podopieczne Andrzeja Pecia odskoczyły na dwa oczka, zwiększając przewagę po serwisach Szymańskiej do pięciu punktów (9:4). W tym momencie przyjezdne stanęły w miejscu, a akademiczki z Ostrowca Św. zdobyły jedenaście punktów z rzędu (15:9). Sytuacja na boisku podcięła skrzydła juniorkom z Sosnowca, które nie potrafiły zbliżyć się do powiększających przewagę z akcji na akcję gospodyń. Po atakach Starzyk-Bonach AZS WSBiP KSZO prowadził 22:14, a ostatnią akcję zakończyła Małgorzata Ślęzak.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:16, 25:21, 25:16)