Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Edward Pawlun: Muszę tych chłopców uczyć walki o każdy punkt

Edward Pawlun: Muszę tych chłopców uczyć walki o każdy punkt

fot. archiwum

Trefl Gdańsk idzie przez rozgrywki Młodej Ligi niczym burza, bowiem do tej pory wygrał wszystkie swoje mecze i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Duża w tym zasługa trenera Edwarda Pawluna, który uczy graczy walki o każdy punkt i właściwej postawy na boisku.

Trefl Gdańsk nowy sezon ligowy rozpoczął bardzo dobrze. Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Z takiego wyniku można być bardzo zadowolonym.

Edward Pawlun: – Taki wynik może tylko cieszyć. Podczas sobotniego meczu z drużyną z Częstochowy wiele zastrzeżeń miałem do gry zawodników w drugiej partii. Uczę chłopaków, że wynik jest bardzo ważny, ale dla mnie osobiście najważniejsza jest gra i postawa na boisku. Właściwe zachowanie na parkiecie przełoży się na każdy wygrany punkt, set i mecz. W drugim secie drużyna nie realizowała tego, co wcześniej założyliśmy. Zawodnicy robili kardynalne błędy. Na pewno na wideo odprawie dokładnie sobie to omówimy. Teraz cieszymy się, że udało się nam wygrać to spotkanie. To są młodzi chłopcy i muszę ich uczyć walki o każdy punkt, bo walka jest zwycięstwem.

Dla części zawodników to już drugi sezon gry w Młodej Lidze. Po pierwszym roku otrzymali szansę pracy z drużyną seniorską. Rozgrywki młodzieżowe otworzyły im furtkę do dalszej kariery.

– Oczywiście, że tak. Zdecydowanie wyższy poziom gry prezentują zawodnicy w I lidze, ale jak pokazuje życie, do klubów PlusLigi trafiają chłopcy grający właśnie w Młodej Lidze. Przykładem są kluby z Częstochowy, Kielc czy Warszawy. Nie ukrywam, że z naszej drużyny sześciu młodych siatkarzy zgłoszono do szerokiego składu LOTOSU Trefla Gdańsk. Gracze ci brali udział m.in. w zgrupowaniu seniorskiego zespołu.Jak wygląda system pracy, treningów drużyny LOTOSU Trefla Gdańsk?

– Nad systemem pracy drużyny rozmawialiśmy wspólnie z trenerem drużyny seniorskiej Dariuszem Luksem, prezesami i pozostałymi trenerami. Trenujemy podobnym systemem jak pierwsza drużyna. Różni się on zaledwie jedną rzeczą, otóż my więcej czasu poświęcamy technice, ponieważ w tym elemencie zawodnicy mają większe braki. W związku z tym, w przypadku jakichś problemów kadrowych, każdy młody zawodnik może zastąpić starszego kolegę. Nie ma problemu z treningiem, ponieważ ćwiczenia odbywają się w identyczny sposób.

Jakie cele stawia pan przed zespołem?

– Chcę, żeby zawodnicy swoją postawą i dobrą grą pokazali, że są wartościowymi graczami i dostali swoją szansę w PlusLidze. Krótko mówiąc, chcemy wychować zawodnika na miarę PlusLigi. Drugi nasz cel to wyjść na parkiet w danym spotkaniu i go wygrać, co automatycznie przekłada się na to, że zamierzamy zdobyć mistrzostwo Młodej Ligi. Jaki będzie tego efekt – zobaczymy. Nadrzędnym celem jest walka i zwycięstwo. Każdy wygrany mecz, ale wygrany na stojąco – jest porażką. I tego właśnie uczę chłopaków. Trzeba walczyć, bo walka jest zwycięstwem.

Więcej w serwisie mlodaliga.pl

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved