Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Schulz zagra w AZS UAM Poznań

Damian Schulz zagra w AZS UAM Poznań

fot. archiwum

Damian Schulz został nowym graczem AZS UAM Poznań. Zawodnika wypożyczonego z Trefla Gdańsk w czwartek zaprezentowano dziennikarzom na konferencji prasowej, na której podjęto również kwestię udziału akademików w Pucharze Polski.

Nowy nabytek UAM-u jest byłym graczem między innymi Jokera Piła oraz Trefla Gdańsk, w którym spędził ostatni sezon. – Jest to bardzo perspektywiczny zawodnik, z dużym potencjałem i mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy osiągnie odpowiedni poziom sportowy i pomoże nam skutecznie walczyć w pierwszej lidze – ocenił nowego podopiecznego trener Damian Lisiecki .

– Jeden z powodów, dla których przyszedłem do AZS-u, to osoba Damiana Lisieckiego, który jest bardzo dobrym szkoleniowcem i pomoże mi poprawić swoje umiejętności. Druga kwestia to możliwość grania w pierwszym składzie, a nie siedzenia na ławce rezerwowych – wyjaśnił decyzję o przybyciu do AZS-u Damian Schulz.

W poprzednich zespołach Damian wystawiany był przede wszystkim na przyjęciu i ataku, co czyni go wszechstronnym zawodnikiem. Jednak trener Lisiecki jednoznacznie stwierdził, iż planuje ustawiać Damiana w ataku, dzięki czemu będzie miał większe pole manewru w tej formacji.Na spotkaniu poruszono także temat udziału akademików w tegorocznej edycji Pucharu Polski. – Dotychczas nie występowaliśmy w Pucharze Polski, gdyż nie widziałem sensu udziału drugoligowego zespołu w tych rozgrywkach. Obecnie uważam, że jest to uzasadnione. Zmierzymy się z drużyną z Będzina i na jej prośbę mecz rozegramy w niedzielę 4 listopada, po sobotnim meczu ligowym. Gdyby udało się wygrać, jest szansa, że zobaczylibyśmy w Poznaniu zespół z PlusLigi – uzasadnił swoją decyzję Damian Lisiecki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved