Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atom Trefl Sopot będzie mocniejszy, zagra Cabrera

Atom Trefl Sopot będzie mocniejszy, zagra Cabrera

fot. archiwum

Nie najlepszy występ przeciwko beniaminkowi z Legionowa oraz sromotna porażka z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna to początek sezonu w wykonaniu mistrzyń Polski. W sobotę zespół Jerzego Matlaka czeka starcie w Dąbrowie Górniczej.

Siatkarki znad Bałtyku pojadą jednak tam w silniejszym składzie niż do tej pory. Wzmocnieniem zespołu ma być Kubanka Noris Cabrera, która  ma podpisaną umowę z klubem, ale do tej pory nie występowała, ponieważ nie został opłacony jej certyfikat. Siatkarka jednak najprawdopodobniej będzie mogła wystąpić już przeciwko brązowemu medaliście ostatniego sezonu. – Przelaliśmy na konto FIVB odpowiednią transzę pieniędzy. Noris Cabrera powinna już w sobotę zagrać w ORLEN Lidze oraz zostanie zatwierdzona również do gry w Lidze Mistrzyń – zapewnia Tomasz Słodkowski, prezes sopockiego klubu.

Przeciwko zespołowi z Muszyny nie mogła też zagrać Rachel Rourke, gdyż w innym przypadku musiałaby zapłacić swojemu byłemu klubowi wysokie odszkodowanie. W sobotę będzie mogła już pomóc zespołowi. – W spotkaniu z Muszyną zawiodło zwłaszcza przyjęcie. Rozmawiałem nawet z Ericą Coimbrą i delikatnie pytałem, co jej przeszkadza, że tak słabo spisywała się w ostatnim meczu. Być może wrócimy do ustawienia, które sprawdzało się na początku gier w okresie przygotowawczym, gdy na przyjęciu grały Cabrera i Anna Podolec – mówi Jerzy Matlak.

Mistrzynie Polski mają jednak problemy na środku siatki. Kontuzjowana jest Sylwia Wojcieska, a do tego problemy z dłonią ma Dorota Pykosz. Prawdopodobnie z tego względu zostanie zatrudniona nowa siatkarka. – Na tę zawodniczkę znajdziemy środki w aktualnym budżecie. Nie będzie redukcji w składzie, wszystkie dotychczasowe siatkarki zostaną. Obecnie przeglądamy oferty wolnych środkowych i na jedną z nich się zdecydujemy. Nie umiem jednak powiedzieć, kiedy ta zawodniczka do nas dojedzie – mówi prezes Słodkowski. Mówi się, że najbliżej porozumienia z sopockim klubem jest 23-letnia Bułgarka Gabriela Koewa.źródło: inf. własna, trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved