Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iwona Kosiorowska stała się już niemal ikoną AZS KSZO

Iwona Kosiorowska stała się już niemal ikoną AZS KSZO

fot. archiwum

Trudno sobie wyobrazić zespół AZS KSZO bez Iwony Kosiorowskiej. Gra w drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego od 2004 roku, a sobotni mecz z Jedynką Aleksandrów Łódzki był jej dwusetnym występem w I lidze w barwach AZS KSZO.

Śmieję się z tego rezultatu, dziwiąc się, że jeszcze takie zawodniczki grają. No okazuje się, że żyją i nawet jakoś funkcjonują. Zaskoczyła mnie ta wiadomość, że był to już dwusetny mój mecz w AZS WSBiP KSZO. Na co dzień statystykami zajmuje się kierownik drużyny Władysław Mazur i jak widać wyłowi każdą statystyczną perełkę. Nie wiem, czy bardziej zaskakuje te dwieście meczów w pierwszej lidze, czy fakt, że opuściłam tylko pięć – śmieje się Iwona Kosiorowska, która z klubem z Ostrowca Świętokrzyskiego związana jest już od od wielu lat.

W tym sezonie AZS KSZO ma bardzo ciekawy zespół, który może włączyć się do walki o czołowe lokaty. W ostatniej kolejce ostrowczanki przegrały jednak z Jedynką Aleksandrów Łódzki. – Jedynka potwierdziła, że jest bardzo silnym i poukładanym zespołem, dobrze przygotowanym do sezonu. Nam zabrakło chyba skrzydła, przyjęcia. To moim zdaniem miało decydujący wpływ na to, że ten wynik jest taki, a nie inny. Przy niedokładnym przyjęciu musi być zawodniczka, która będzie w stanie taką trudną piłkę skończyć. Czy u nas taka jest, pokażą kolejne mecze – mówi Iwona Kosiorowska w wywiadzie dla Echa Dnia.

Oby nie zapeszyć, ale stworzył się fajny zespół. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt w szatni, choć na boisku momentami jeszcze czasami brakuje tej intuicji, by zrozumieć się bez słów. W składzie zaszło sporo zmian i żeby te wszystkie tryby prawidłowo funkcjonowały, potrzeba trochę czasu, ale jak pokazał początek sezonu, wydaje się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze – dodaje zawodniczka AZS KSZO.Cały wywiad w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved