Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Piotr Narejko: Gramy na dwóch frontach

Piotr Narejko: Gramy na dwóch frontach

fot. archiwum

Nowy sezon w rozgrywkach III ligi rozpoczęły siatkarki EKS Skry Bełchatów. - Siła drużyny wzrosła - cieszył się przed pierwszym spotkaniem trener bełchatowskiej ekipy, Piotr Narejko. Niestety, jego zespół rozpoczął sezon od przegranej 2:3.

Rozgrywki trzecioligowe rozpoczęły bełchatowskie kobiety, dla których będzie to kolejny sezon gry na dwóch frontach. – Gramy na dwóch frontach, czyli w trzeciej lidze i lidze juniorek. Z uwagi na to, że w trzeciej lidze są tylko cztery zespoły, to zagramy raptem sześć meczów w rundzie zasadniczej i play-off. Tych meczów nie będzie za dużo, więc będzie to rewelacyjne uzupełnienie do ligi juniorek. Tym bardziej, że nie było pieniędzy na wyjazdy na turnieje – zdradza Piotr Narejko.

Trener bełchatowskich juniorek nie ukrywa, że drużynie brakuje gry. – Z uwagi na kwestie finansowe nie jeździliśmy na turnieje towarzyskie. Gra w trzeciej lidze zatem się przyda zespołowi juniorek, bo będą grały te same dziewczyny, co w juniorkach – dodaje.

Jak zwykle w najstarszej grupie juniorek część dziewczyn odeszło na studia, w tym roku w ten sposób ubyło nam aż pół zespołu. Tak jest co roku. Niemniej doszły dziewczyny z grupy kadetek od trenera Piotra Cyniaka. Uzupełniły tym samym kadrę – mówi Narejko.Liczę, że zespół jest nawet silniejszy niż w tamtym roku, ponieważ te dziewczyny, które doszły, są zdecydowanie bardziej doświadczone od tych, które odeszły. Mamy nową rozgrywającą – Paulinę Rostojek, środkową – Justynę Plucińską, libero – Marcelinę Brzozowską oraz atakującą – Natalię Kibitlewską. Na każdej pozycji mamy dziewczynę bardziej doświadczoną od tej, którą teraz zastępuje. Można patrzeć pozytywnie – prorokuje opiekun sekcji żeńskiej Skry.Trener Narejko zwraca uwagę również na fakt, że w tym roku zespół będzie miał do dyspozycji dwie rozgrywające. – W tamtym roku nie mieliśmy takiej możliwości. Graliśmy na jedną, to było poważne wyzwanie i strach na cały sezon, bo przy jakiejkolwiek kontuzji byliśmy uziemieni – kończy. W pierwszym meczu III ligi bełchatowianki uległy jednak Liderowi Konstantynów 2:3.

Autor: Kamil Haładaj

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved