Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Zenit deklasuje i awansuje do półfinału

KMŚ: Zenit deklasuje i awansuje do półfinału

Zenit Kazań bez najmniejszych problemów pokonał w swoim ostatnim meczu grupowym egipski Zamalek Kair. Dzięki wygranej 3:0 rosyjska drużyna awansowała do półfinałów KMŚ. Z kim w nich zagra? O tym zadecyduje mecz Skry z Al.-Arabi.

Podrażnieni porażką w meczu z wicemistrzem Polski, Rosjanie rozpoczęli pojedynek od potężnego uderzenia. Zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki podopieczni trenera Alekno nie zwalniali ręki, co pozwoliło im kontrolować przebieg całego seta. Ekipa Zenitu Kazań od pierwszych akcji wypracowała trzy oczka przewagi (8:5), którą stopniowo powiększała (16:8). W samym pierwszym secie rywale z Kairu oddali niewymuszonymi błędami aż dziesięć oczek. Resztę sami dograli sobie Rosjanie.

Bardzo dobrze radzący sobie w bloku, jak i w polu zagrywki Anderson dał swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie w kolejnej odsłonie (8:6). Tym razem jednak na początku gracze z Egiptu nie pozwolili rosyjskiej lokomotywie odjechać z wynikiem. Wszystko wróciło do normy po czasie technicznym, gdy Rosjanie włączyli piąty bieg i odskoczyli na 16:9, ponownie dominując partię.

Trzecia odsłona niewiele różniła się od wcześniejszych. Od początku rosyjski zespół budował przewagę, natomiast Zamalek Kair w żaden sposób nie potrafił nawiązać walki z przeciwnikiem. – Nie można porównywać nawet obu ekip oraz ich przygotowań do tego turnieju – przyznał po pojedynku kapitan Egipcjan, Ashraf Abouelhassan.

Zenit Kazań – Zamalek Kair 3:0
(25:13, 25:19, 25:14)

Zenit: Anderson (9), Apalikow (6), Vermiglio (3), Siwożelez (10), Abrosimow (4), Michajłow (10), Obmoczajew (libero) oraz Demakow (3), Kołodiński, Biereżko (6), Czeremiszin (3) i Babiczew
Zamalek: Kabary (3), Abouelhassan, Afifi (3), Badawy (9), Seif (5), Haikal (9), Abdelaal (libero) oraz Youssef (3), Ellakany i Khattab El Daabusi

źródło: FIVB, inf. własna