Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Kolejne zwycięstwa „polskich” drużyn

Raport z Austrii: Kolejne zwycięstwa „polskich” drużyn

fot. archiwum

Ponownie udany weekend na austriackich parkietach odnotowali polscy zawodnicy. Z kolejnych ligowych zwycięstw mogły cieszyć się ekipy SG Arbesbach w składzie z Michałem Peciakowskim i UVC Holding Graz Tomasza Dynkowskiego.

SG Arbesbach po trzeciej kolejce rozgrywek ligi austriackiej pozostaje zespołem niepokonanym. Tym razem wyższość zespołu Michała Peciakowskiego musieli uznać siatkarze TSV Volksbank Hartberg. Początek meczu był niemal bliźniaczo podobny do rozgrywanego tydzień wcześniej spotkania w Klagenfurcie, gdzie także w odsłonie premierowej to podopieczni Martina Kopa musieli uznać wyższość rywali. – Pierwszego seta przegraliśmy, ale liczy się efekt końcowy – podkreślał polski rozgrywający broniący barw Arbesbach. Mimo potknięcia w partii pierwszej, na przestrzeni całego meczu to zespół Polaka dominował na boisku. – Najsilniejszym naszym elementem w tym meczu była dobra gra blokiem. Po pierwszym przegranym secie opłaciło nam się realizowanie taktycznych założeń właśnie w tym elemencie – podkreślał Michał Peciakowski, dodając: – Wygraliśmy trudny mecz, mamy kolejne trzy punkty w kieszeni. Jest jednak kilka elementów, w których możemy się poprawić o dobrych parę procent. To napawa optymizmem na przyszłość. Faktycznie po trzeciej kolejce rozgrywek siatkarze SG Arbesbach z kompletem dziewięciu ‘oczek’ zajmują drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, uznając jedynie wyższość VC Amstetten Hypo NÖ, który ma lepszy bilans setów.

W następnej kolejce na austriackich parkietach rozgrywany będzie „polski” pojedynek, a po dwóch stronach siatki staną zespoły SG Raiffeisen Arbesbach i UVC Holding Graz. Jak podkreśla Michał Peciakowski, tego typu rywalizacja ma szereg pozytywnych aspektów. – Szczerze mówiąc, granie przeciwko przyjaciołom (w UVC Graz gra Tomasz Dynkowski – przyp. red.) działa na mnie bardzo mobilizująco, ale to nie będzie jedyny podtekst w tym meczu. W UVC spędziłem dwa lata jako rozgrywający, kapitan i trener młodzieży. To był piękny okres w moim życiu, wspaniale wspomnienia, masa znajomych. Tak więc taki „dopalacz” numer dwa też jest w tym przypadku – zakończył polski rozgrywający.

TSV Volksbank Hartberg – SG Raiffeisen Arbesbach 1:3
(25:18, 18:25, 23:25, 21:25)Składy zespołów:
TSV Volksbank Hartberg: Schloffer (19), Pack (4), Postl M. (11), Schweighofer (14), Steidl (4), Kohlhauser (17), Schutzenhofer (libero) oraz Thaller (1)
SG Raiffeisen Arbesbach: Lechthaler (5), Zimonjic (25), Jereb (4), Milev (10), Peciakowski, Culafic (13), Schiesswald (libero) oraz Hahn i Kriechbaumer (5)


 

Także kolejny mecz z polskim akcentem rozstrzygnął się korzystnie – z tarczą z Klagenfurtu wyjeżdżał UVC Holding Graz z Tomaszem Dynkowskim w składzie. Po czterosetowej rywalizacji drużyna Polaka mogła na swoim koncie zapisać kolejne cenne trzy ‘oczka’, a duży wkład w sukces zespołu miał, ponownie najlepiej punktujący, zdobywca 19 punktów, atakujący na poziomie 52% Tomasz Dynkowski. Polak, mówiąc o elementach będących kluczem do wygranej, wymieniał jednak dyspozycję w polu serwisowym i skuteczność bloku UVC Grraz (9 oczek zdobytych na siatce). – Mecz w Klagenfurcie ułożył się po naszej myśli. Dobrze zagrywaliśmy i blokowaliśmy przeciwnika, może z wyłączeniem drugiego seta, gdzie psuliśmy praktycznie co drugą zagrywkę. Dobrą zmianę dał też na środku Peter Eglseer – podkreślał Tomasz Dynkowski. Uwagę zwraca jednak dysproporcja efektywności ataku, wynikająca właśnie z pewnej gry podopiecznych trenera Plessla w polu serwisowym. Przy skuteczności UVC 48% średnia efektywność rywali kształtowała się na poziomie 25%. – „Plażowicze” z Klagenfurtu, bo pięciu zawodników, w tym trzech Czechów, to siatkarze plażowi, na przestrzeni całego meczu nie mogli swobodnie atakować – dodał polski atakujący.

Po potknięciu i przegranej w 2. kolejce zmagań UVC Holding Graz wraca więc na falę zwycięstw. W najbliższym meczu drużyna Tomasza Dynkowskiego podejmować będzie SG Raiffeisen Arbesbach. – Już się cieszę na kolejny mecz w Grazu z drużyną Michała Peciakowskiego. Spodziewam się wyrównanego, pewnie pięciosetowego spotkania i… niech wygra lepsza drużyna – o rywalizacji mówił atakujący UVC.

VBK Klagenfurt – UVC Holding Graz 1:3
(13:25, 25:20, 21:25, 17:25)

Składy zespołów:
VBK Klagenfurt: Kolev (6), Kufa (7), Dumek (5), Johansson (2), Koraimann (2), Fruhbauer (10), Huber (libero) oraz Kostanjevic (2), Fischer i Rainer
UVC Holding Graz: Schachinger (2), Hinterecker (7), Kudrjasovs (15), Koraimann (9), Swoboda (4), Dynkowski (19), Blaha (libero) oraz Ertl, Eglseer (5) i Menner


 

Pozostałe dwa mecze miały podobny przebieg. Kolejną bolesną porażkę odnotowali siatkarze hotVolleys Wiedeń, ulegając aktualnemu liderowi VC Amstetten Hypo NÖ 0:3. Trudno wskazać pewny punkt w grze zespołu z Wiednia, na przestrzeni całego meczu żaden z gości nie przekroczył progu 10 zdobytych punktów, podczas gdy po drugiej stornie siatki bezlitośnie rywali punktowali Dalibor Micic i Filip Palgut. Także kadrowo osłabiony SG supervolley OÖ ponownie musiał przełknąć gorzką pigułkę, kolejny raz przegrywając 0:3. Podopieczni Waltera Pellingera nawiązali co prawdą jeszcze walkę w partii trzeciej, jednak to nie wystarczyło na pokonanie pewnie grających siatkarzy SG VBC Weiz/Gleisdorf.

VC Amstetten Hypo NÖ – hotVolleys Wiedeń 3:0
(25:16, 25:14, 25:18)

Składy zespołów:
VC Amstetten Hypo NÖ: Krba (6), Micic (12), Kellum (9), Palgut (13), Pelemis (8), Nagy (8), Schnetzer (libero) oraz Mayerhofer, Kriener (1), Karlin i Vracaric (8)
hotVolleys Wiedeń: Lechner (4), Doboczky (6), Trothann (6), Kamenica (6), Nikolić (2), Blagojevic (9), Meissner (libero) oraz Adamovic (2), Knaus i Maurer (libero)

SG VBC Weiz/Gleisdorf – SG supervolley OÖ 3:0
(25:15, 25:12, 25:21)

Składy zespołów:
SG VBC Weiz/Gleisdorf: Holzl (7), Holzel (5), Prammer (7), Zipper (2), Leiner (6), Damm (1), Steiner (libero) oraz Konrad (1), Landfahrer (6), Bachlechner (4), Pacher (8) i Hafner (libero)
SG supervolley OÖ: Halpenny (6), Pellinger (3), Ratsep (9), Polixmair, Mitterhuber (3), Gramit (14)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved