Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Olenderek, scout Legionovii: Trzeba dać nam trochę czasu

Piotr Olenderek, scout Legionovii: Trzeba dać nam trochę czasu

PTPS Piła wywiózł z Legionowa trzy cenne punkty, które pozwoliły utrzymać się drużynie Mirosława Zawieracza u szczytu tabeli ORLEN Ligi. Przyjezdne przewyższały beniaminka we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Zdaniem scouta ekipy z Wielkopolski o wygranej w meczu zadecydowały inne czynniki. – Wszystko rozpoczyna się od przyjęcia, a było ono w tym spotkaniu naszym ogromnym atutem, gdyż dzięki niemu gra przekładała się na skuteczny atak i blok – mówi Maciej Ślusarczyk.Nie było ono jednak kluczowe, bowiem na nasze zwycięstwo złożyła się wola walki, ambicja, a także dyscyplina taktyczna. Wszystkie elementy wzięte do kupy dały nam możliwość wygrania tego spotkania – dodał scout PTPS-u.

A czego okiem osoby, która stała z boku, brakowało drużynie z Legionowa? – Na pewno tak bym tego nie nazwał. Jestem częścią tej drużyny i przeżywam akcje tak samo jak trener – protestuje odpowiedzialny za bank informacji Siódemki Legionovii Piotr Olenderek. – A czego nam zabrakło? Sądzę że chłodnej głowy, doświadczenia. Jednym słowem – siatkarskiego sprytu. Na razie uczymy się gry w ORLEN Lidze. Jakby ktoś przed sezonem powiedział, że urwiemy seta Atomowi, zagramy zacięty mecz z PTPS-em, to takie wyniki wzięlibyśmy w ciemno, a jednak po tych spotkaniach pozostaje duży niedosyt – dodał.

Trudno chwalić za przegrany mecz, ale na pewno ważne jest podejście do meczu. Nie przegrywamy meczy w szatni, tylko wychodzimy na boisko i walczymy. W elementach siatkarskich na razie mamy rezerwy, ale myślę, że trzeba dać nam jeszcze trochę czasu – tłumaczy Olenderek, którego zespół miał szansę na punkty z drużyną z Wielkopolski. Pilanki odskakiwały rywalkom na kilka punktów, by po chwili prowadzić wyrównaną walkę punkt za punkt. – Nie mam pojęcia, dlaczego nasza gra tak falowała – mówi odpowiedzialny za rozpracowanie przeciwników PTPS-u Maciej Ślusarczyk.Czasem po prostu tak jest, że zespół zdobywa serię punktów i nagle sytuacja się odwraca. W pewnych momentach wyglądało to, jakby w jednym momencie odjęło nam wszystkie możliwości i zdolności. Na szczęście wygraliśmy i na naszym koncie jest 6 oczek! – wyjaśnił scout.Nie sposób nie zapytać o młodą Emilię Kajzer, która pod nieobecność Mariny Katic kierowała grą zespołu. Robiła to na tyle umiejętnie, że po spotkaniu otrzymała nagrodę dla najwartościowszej zawodniczki meczu. – Emilia to bardzo obiecująca rozgrywająca. W mojej ocenie jest dużym atutem jest fakt, iż jest leworęczna. W Legionowie rozegrała bardzo dobry mecz, dźwigając to brzemię w mistrzowski sposób. Kajzer nie pokazała też po sobie, że się boi czy nie może wykonać akcji. Moim zdaniem spełniła swoją rolę jako rozgrywająca w 100% – mówi Ślusarczyk, który na pytanie o zmianę stylu gry pilanek odpowiedział krótko: – O jakości gry PTPS-u powinny świadczyć trzy punkty, które zostały dopisane po tym spotkaniu do naszego konta oraz nagroda MVP, przyznana właśnie Emilce – zakończył.

Za kilka dni beniaminka z Mazowsza czeka wyjazd do Muszyny, gdzie popularne „Lalki” zmierzą się z wicemistrzyniami Polski – Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Piotr Olenderek z optymizmem spogląda w przyszłość, jednak spełnione muszą być pewne czynniki. – Jeżeli ustabilizujemy grę, wyeliminujemy przestoje, które nam się przytrafiają, wypracujemy sportową pewność siebie, będzie nam na pewno łatwiej zagrać przeciwko muszyniankom – mówi scout Siódemki Legionovii. – W meczach z murowanymi faworytami gra się łatwiej. My nie mamy nic do stracenia. Jeżeli przegramy 0:3, nic się nie stanie, ale jeżeli wygramy ten mecz, będzie to sensacja, tak jak spotkanie naszych sąsiadów z Warszawy z Jastrzębskim Węglem (w niedzielę AZS Politechnika pokonała Jastrzębski Węgiel w rozgrywkach PlusLigi – przyp. red.) – dodał Olenderek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved