Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Skup: Jestem głodny gry

Patryk Skup: Jestem głodny gry

fot. archiwum

- Wierzę, że w PlusLidze mogę eksplodować i grać naprawdę dobrze - mówi Patryk Skup, który kilka dni temu dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn. Dwudziestoczteroletni siatkarz ostatnio był zawodnikiem Energetyka Jaworzno.

Jak w Indykpolu AZS Olsztyn znalazł się Patryk Skup?

Patryk Skup: – Dwa tygodnie temu trener Radosław Panas pozwolił mi pojawić się na treningach, abym mógł pokazać, czy w ogóle nadaję się do PlusLigi. Sezon rozpoczynałem w Jaworznie u trenera Gerymskiego. Jednak sprawy finansowe w klubie nie pozwoliły mi na dłuższą grę w tym klubie. Na nic nie czekając, zadzwoniłem do swojego managera Arkadiusza Hajdrowskiego, a ten zadzwonił do trenera Panasa. Tak zaczęła się moja przygoda z Olsztynem. Pierwszy tydzień to były głównie testy, następny był już bardziej nastawiony na sprawdzanie tego, czy w ogóle nadaję się do koncepcji zespołu. Zarówno prezes Szyszko, jak i trener Panas wyrazili zgodę, więc zostałem w klubie.

Jeszcze nie pojawiłeś się w podstawowej dwunastce meczowej, myślisz, że to kwestia czasu? Bo spoglądając na historię, to tempo rozwoju twojej kariery jest szybkie. Zaledwie dwa lata temu występowałeś jeszcze w II lidze, dzisiaj już PlusLiga. Szybki przeskok…– Dokładnie tak. Pierwszy swój zawodowy sezon rozegrałem co prawda w Hajnówce, która występowała w I lidze. Niemniej jednak, aby pograć dłużej na boisku, zdecydowałem się na przejście do II ligi do Krispolu Września, gdzie trenerem był i nadal jest Krzysztof Wójcik. Osoby, które interesują się siatkówką, powinny rozpoznać tę postać, gdyż był jednym z najlepszych libero w Polsce. Faktycznie, po dwóch latach spędzonych w Krispolu, cały czas grając, przyszedł czas na I ligę. W Jaworznie nie wyszło, więc zdecydowałem się pójść jeszcze wyżej, do Indykpolu AZS. Lubię się rozwijać i wiem, że w tym zespole, przy tym trenerze i chłopakach, nauczę się bardzo dużo. To, że jeszcze nie gram, spowodowane jest formalnościami.

Wyjaśnij nam – jesteś środkowym czy atakującym?

– Szczerze mówiąc, jestem zawodnikiem uniwersalnym, ponieważ w Hajnówce, w Krispolu czy nawet w Jaworznie na początku grałem na wszystkich tych pozycjach. Zawsze byłem najwyższy i dość szybki – jak to stwierdził trener Wójcik, więc wszyscy pchali mnie na środek. Ale mój tata grał na przyjęciu i zauważyłem, że skrzydło również mi pasuje. Uważam, że jest to pozycja, na której potrafię się odnaleźć. Mam nadzieję, że trener Panas doceni to, że tak naprawdę jeśli pojawi się taka potrzeba, to będę mógł wejść i zagrać na każdej z tych pozycji.

Właśnie, zatrzymajmy się przy twojej rodzinie. Nie wszyscy wiedzą, że pochodzisz z miasta oraz rodziny o siatkarskich tradycjach…

– Tak, Wrocław… Gwardia – mój pierwszy klub. W Gwardii niegdyś grywali sami reprezentanci Polski, tacy jak Lech Łasko czy Maciej Jarosz. Uważam, że u mnie przyszło to samo z siebie. Mój tata również w wieku 17 lat trafił do Gwardii Wrocław. Mam nadzieję, że coś w genach z tej siatkówki mam po tacie, choć jeszcze mnie nie pochwalił za to (śmiech).

Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?

– Na początku muszę swoim poziomem dobić do poziomu chłopaków, którzy są level, a nawet trzy wyżej ode mnie. Nie ma co tu ukrywać. Jestem głodny gry, więc zrobię wszystko, by pojawić się w tej wyjściowej dwunastce. A jeśli trener zaufa moim umiejętnościom, to na pewno go nie zawiodę.

Jak się czujesz w Olsztynie i w nowym zespole?

– Czuję się bardzo dobrze. Zespół jest fajny, bo sami chłopacy są fajni. Sztab szkoleniowy to pierwsza klasa. Wszystko, czego potrzebuję do rozwoju, jest tu na miejscu.

Liczysz, że z PlusLigą zwiążesz się na stałe? Bo nie oszukujmy się, 24-letni chłopak nie jest młodym zawodnikiem…

– Późno rozpocząłem swoją przygodę z siatkówką. Jest to dopiero mój czwarty zawodowy sezon. Jeśli dostanę swoją szansę, to wiem, że wykorzystam ją w dwustu procentach. Jeżeli będę miał możliwość grania, to wiem, że z pewnego poziomu nie zejdę. Wierzę, że w PlusLidze mogę eksplodować i grać naprawdę dobrze.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved