Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły: Przygotowaliśmy się na walkę

Mariusz Wlazły: Przygotowaliśmy się na walkę

fot. archiwum

PGE Skra zrewanżowała się rosyjskiemu Zenitowi Kazań za porażkę w finale Ligi Mistrzów. W Klubowych Mistrzostwach Świata podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali z Rosjanami 3:2. - Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz - przyznał po meczu Mariusz Wlazły.

W całym meczu były momenty, w których bełchatowianom gra się zupełnie nie układała i potężnie uderzający Rosjanie przewodzili bardzo wyraźnie. Wszystko zmieniło się od czwartego seta, gdy zwolnili rękę w polu zagrywki. – Jedna z naszych podstawowych broni nie działała również tak jak powinna, chodzi mi o zagrywkę. Dodając to do wspomnianych już błędów, było to wystarczające, by nasi rywale wygrali – powiedział po przegranym pojedynku trener Zenitu Władimir Alekno.

Dla kapitana rosyjskiego teamu również błędy były główną przyczyną porażki. – Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że popełniliśmy za dużo błędów w czwartym i piątym secie, a na tak wysokim poziomie siatkówki zespół, który popełnia ich mniej, wygrywa. To właśnie zrobiła Skra i wygrała – podsumował Maksim Michajłow.

Zadowolenia nie ukrywał natomiast kapitan wicemistrzów Polski, Mariusz Wlazły.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy spotkanie z tak silnym zespołem, który w dodatku bardzo dobrze znamy. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz i przygotowaliśmy się na walkę. Nasza wygrana była efektem mniejszej ilości błędów przez nas popełnionych – ocenił bełchatowianin.Szkoleniowiec PGE Skry zwrócił z kolei uwagę na to, że obie drużyny znają się bardzo dobrze i ich pojedynki zawsze są zacięte. – Zenit to zespół, z którym regularnie spotykamy się w europejskich pucharach. Graliśmy z nimi ostatni finał Ligi Mistrzów, a także spotkaliśmy się w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata dwa lata temu. Za każdym razem, gdy rozgrywamy mecz, wiemy, że nie będzie on łatwy dla żadnej z drużyn – powiedział na pomeczowej konferencji. – Dlatego tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo, zwłaszcza że Rosjanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Będziemy dokładnie analizowali to spotkanie i wyciągniemy z niego naukę, która pozwoli nam być jeszcze mocniejszym zespołem w walce o ten tytuł – dodał Jacek Nawrocki.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved