Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Beniaminek znów zaskoczył. Gładka wygrana z Sandecją

II liga K: Beniaminek znów zaskoczył. Gładka wygrana z Sandecją

Kolejne trzy punkty do kolekcji zgarnęły podopieczne Tomasza Kamudy w rozgrywkach II ligi kobiet grupy 4. W minioną sobotę beniaminek z Rzeszowa bez straty seta pokonał STS Sandecję Nowy Sącz, dzięki czemu umocnił się na 1. miejscu w tabeli.

Było to trzecie zwycięstwo siatkarek Developresu w tym sezonie. Podopieczne Tomasza Kamudy w rozgrywkach II ligi nie straciły jeszcze seta, a w miniony weekend bez większych problemów pokonały w Nowym Sączu miejscową Sandecję. – Od pierwszych piłek było widać, że nasze rywalki podeszły do meczu bardzo zmotywowane. Za wszelką cenę chciały sprawić niespodziankę, dlatego postawiły nam trudne warunki – powiedział szkoleniowiec rzeszowianek. Sandecja prowadziła równorzędną walkę do stanu 8:8. Wówczas uciekać zaczęły przyjezdne, wygrywając 25:21.

Po zmianie stron podopieczne Łukasza Mężyka nie dawały za wygraną, otwierając partię przy stanie 4:1. Ekipa z Podkarpacia starała się odrobić straty, jednak miejscowe wciąż utrzymywały dystans 3-4 punktów. Sytuacja zmieniła się przy stanie 16:14. Wtedy dwa oczka z rzędu zdobył zespół trenera Kamudy, a po chwili było 19:19. – Przełamaliśmy przeciwnika przy wyniku 20:20, zwyciężając do 22. – W kolejnym secie podłamane nowosądeczanki nie podjęły walki, oddając partię 13:25. – Wydaje mi się, że zadecydowała końcówka drugiego seta. Przegrana skutecznie odebrała gospodyniom tego spotkania ochotę do dalszej gry – relacjonował Tomasz Kamuda.

Cieszę się, że mogę współpracować z taką grupą dziewczyn. To zespół, który ma jasno wyznaczony cel i konsekwentnie go realizuje krok po kroku – mówił szkoleniowiec lidera grupy 4. – Developres prezentuje radosną siatkówkę i jako trener jestem bardzo szczęśliwy, że to, nad czym pracujemy na treningach, przynosi zamierzone efekty. Jeżeli utrzymamy ten trend, będziemy mogli z optymizmem spoglądać w przyszłość – zakończył szkoleniowiec beniaminka z Podkarpacia.

STS Sandecja Nowy Sącz – Developres Rzeszów 0:3
(17:25, 22:25, 13:25)

Wynkii 3. kolejki oraz tabela grupy 4. II ligi kobiet.