Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Hit ORLEN Ligi okiem scouta Atomu Trefla Sopot

Hit ORLEN Ligi okiem scouta Atomu Trefla Sopot

fot. archiwum

W sobotę w hicie kolejki spotkały się dwa najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu. Lepsza okazała się ekipa z Muszyny, pokonując mistrzynie Polski 3:1. - Po dwóch wyrównanych partiach straciliśmy animusz - mówi Adam Malik, scout Atomu Trefla Sopot.

Co zdecydowało, że to drużyna Muszyny schodziła zwycięsko z parkietu Ergo Areny, skoro statystycznie oba zespoły wypadły podobnie?

Adam Malik:W meczu wszystko zaczyna się od przyjęcia. W tym elemencie oba zespoły zagrały na zbliżonym poziomie, ale było to dalekie od maksimum ich możliwości. Z poprzedniego składu mistrzyń Polski pozostały jedynie dwie zawodniczki, co ma istotny wpływ na zgranie zespołu. Muszynianki dysponowały w tym dniu bardzo skuteczną zagrywką, zdobywając 13 bezpośrednich punktów. Do tego doszły 4 kolejne punkty z piłek przechodzących. Nasz zespół miał tylko 5 punktowych zagrywek. Różnica w tym elemencie zadecydowała o wyniku. Porównując ataki obu zespołów, Atom wykazał się 35-procentową skutecznością, a Muszyna – 38. Po dobrym przyjęciu w Atomie to 36% do 47%, przyjęcie 42% do 43%. Sopocianki miały 6 bloków, a muszynianki – 11.

Czego zabrakło w waszej grze?Po dwóch wyrównanych partiach dziewczyny straciły animusz do gry. Było to spowodowane dobrą zagrywką przeciwniczek. Muszynianki dominowały do końca spotkania w tym elemencie.

W meczu nie mogła wystąpić Australijka Rachel Rourke. Jak w roli pierwszej atakującej spisała się Anna Podolec?

Można uznać jej występ za udany. Zdobyła 19 punktów i miała prawie 40% skuteczności w ataku. Na pewno nasza gra będzie lepsza z każdym meczem. W naszym składzie są bardzo groźne skrzydłowe. Trzeba poprawić przyjęcie, komunikację między zawodniczkami oraz zagrywkę. Kontuzja Sylwii Wojcieskiej ma duży wpływ na prezentowany obecnie poziom gry. Wszyscy wierzymy w potencjał drzemiący w tym zespole i czekamy na same zwycięstwa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved