Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dominik Miarka: Wierzę, że dobrze przepracujemy ten rok

Dominik Miarka: Wierzę, że dobrze przepracujemy ten rok

fot. archiwum

- Dzięki udziałowi w rozgrywkach Młodej Ligi jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia - wspomina występy w Młodej Lidze Dominik Miarka, przyjmujący Delic-Pol Norwid Częstochowa. W tym sezonie jego drużyna występuje w II lidze.

Delic-Pol Norwid Częstochowa w tym sezonie gra w II lidze. Przez rok braliście udział w rozgrywkach Młodej Ligi, jak wspominasz ten czas?

Dominik Miarka: – W tym sezonie nasza drużyna będzie grała m.in. w II lidze. Dzięki udziałowi w rozgrywkach Młodej Ligi jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Cieszyliśmy się z możliwości gry w tego rodzaju rozgrywkach. Zdobyte doświadczenie zaprocentowało m.in. podczas mistrzostw Polski juniorów. Jako drużyna cieszymy się z każdej możliwości występów i podnoszenia swoich umiejętności siatkarskich niezależnie od rodzaju rozgrywek.

Wasz zespół gra w II lidze, oprócz tego w tym sezonie będziecie bronić tytułu mistrza Polski juniorów. To będzie ciężki rok. Jak w związku z tym przebiegały wasze przygotowania do rozgrywek?– Prace rozpoczęliśmy od obozu w Gdańsku, gdzie pracowaliśmy głównie nad wytrzymałością oraz siłą. Potem wróciliśmy na kilka dni do Częstochowy, gdzie trenowaliśmy na hali. Na koniec pojechaliśmy na obóz do Milicza, gdzie pracowaliśmy nad poszczególnymi elementami rzemiosła siatkarskiego. Rozegraliśmy w tym czasie sparingi. Osobiście uważam, że na obozach pracowaliśmy bardzo dobrze. Drużyna wspólnie motywowała się do pracy. Wierzę, że dobrze przepracujemy ten rok. Mamy trenerów, którym zaufaliśmy i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko ciężką pracą możemy osiągnąć sukces.

Zapowiada się trudny rok. Będziesz zdawał maturę. Uda ci się pogodzić naukę i siatkówkę?

– Myślę, że od początku każdy z nas wiedział, jak wszystko będzie wyglądało. Na pewno nie będzie łatwo pogodzić siatkówki i nauki. Jednak tyle lat już gram, więc myślę, że na wszystko uda się znaleźć czas.

Nawiązując jeszcze na chwilę do minionego sezonu. Zwieńczeniem waszej ciężkiej pracy było zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski juniorów. Długo czekaliście na ten sukces.

– Delic-Pol czekał na taki sukces dziesięć lat. Po dwóch kolejnych srebrnych medalach zdobytych na mistrzostwach Polski kadetów byliśmy przekonani, że to złoto juniorów może być nasze. Strasznie ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Udało nam się stworzyć wspaniałą drużynę pod każdym względem. Dlatego też ogromnie cieszę się, że mogłem uczestniczyć w życiu tamtej ekipy i dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa. Jednym słowem ciężka praca popłaca.

Czego życzyć tobie i drużynie na starcie nowego sezonu ligowego?

– Wielu sukcesów i żeby kontuzje omijały nas szerokim łukiem.


Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved