Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Anastasi: Nikogo nie możemy lekceważyć

Andrea Anastasi: Nikogo nie możemy lekceważyć

fot. archiwum

- Uważam, że najtrudniejszym naszym rywalem w grupie będą Francuzi. To młoda drużyna, która już nie raz udowodniła, że stać ją na wiele - podsumował losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy trener reprezentacji Polski, Andrea Anastasi.

Podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i Danii, biało-czerwoni w grupie B zagrają ze Słowacją, Francją oraz Turcją lub Łotwą.

– Może nasza grupa nie jest najmocniejsza, ale my nikogo nie możemy lekceważyć – powiedział Andrea Anastasi – To, że jesteśmy faworytami, nie znaczy, że wygramy wszystkie spotkania. Każdy przeciwnik będzie się mocno mobilizował na mecze z nami, każdy będzie chciał urwać nam punkty, sprawić niespodziankę. Musimy od pierwszego meczu grać swoją, dobrą siatkówkę. Uważam, że najtrudniejszym naszym rywalem w grupie będą Francuzi. To młoda drużyna, która już nie raz udowodniła, że stać ją na wiele. Zobaczymy, z jakiej strony zaprezentują się pod okiem nowego szkoleniowca.

Zwycięzcy grup mistrzostw Europy 2013 awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 2. i 3. o kwalifikację do ¼ finału zagrają w meczach barażowych. Drużyny z grupy A spotkają się z grupą C, a grupa B zmierzy się z grupą D, która wydaje się najmocniejsza.– Grupa D jest bardzo mocna – przyznał Andrea Anastasi – Nie ma znaczenia na kogo trafimy, bo w każdym przypadku będzie to naprawdę ciężki mecz. Dobrze byłoby, gdybyśmy uniknęli Rosjan, zajmując pierwsze miejsce w grupie, bo podopieczni trenera Alekno zapewne zwyciężą w swojej. Jednak żadna z drużyn z grupy D nie będzie dla nas łatwym przeciwnikiem.

Szkoleniowiec naszej reprezentacji podkreśla, jak ważną rolę odegrają własne ściany i pełne trybuny. – Bardzo cieszymy się, że mistrzostwa rozgrywane będą w Polsce. Jestem pewny, że hala Ergo Arena wypełni się do ostatniego miejsca, a kibice będą dla nas ogromnym wsparciem. Jak już nie raz podkreślałem, kibice w Polsce są niesamowici i dostarczają nam dużo pozytywnej energii.

Losowanie mistrzostw Europy mężczyzn 2013 odbyło się na stadionie piłkarskim Parken Arena, na którym zostaną rozegrane mecze finałowe. – Bardzo mi się podoba Parken Arena. Jestem ciekawy, jak to będzie wyglądać podczas mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że się o tym przekonam i przyjadę tu z reprezentacją Polski walczyć o medale – zakończył Andrea Anastasi.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved