Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS LSW na inaugurację rozgromił UMSC Lublin

II liga K: AZS LSW na inaugurację rozgromił UMSC Lublin

Drużyna AZS-u Lingwistycznej Szkoły Wyższej bez żadnych problemów pokonała beniaminka II ligi kobiet w grupie 3 - AZS UMCS Lublin. Warszawianki pozwoliły swoim rywalkom ugrać we wszystkich setach zaledwie trzydzieści dziewięć punktów.

Pierwszy set w całości rozgrywany był pod dyktando gości. Przy stanie 2:7 trener gospodarzy poprosił o pierwszy czas. W środkowej fazie seta szkoleniowiec zareagował po raz drugi (5:15). Sytuacja była na tyle komfortowa, że pod koniec trenerka AZS LSW mogła przeprowadzić szereg zmian. Set zakończył się wynikiem 12:25.

Początek kolejnej partii to popis gry warszawskiego zespołu, który szybko objął siedmiopunktowe prowadzenie (8:1). Chwilę później zespół akademiczek z Lublina dość niespodziewanie zbliżył się do przyjezdnych na cztery „oczka” (9:13). Niebezpieczna przewaga utrzymała się do samej końcówki, co zmusiło trenerkę AZS LSW o wzięcie trzydziestu sekund przerwy dla swojego zespołu (19:23). Krótka rozmowa z zawodniczkami przyniosła zamierzony efekt, bowiem warszawianki nie pozwoliły już zdobyć gospodyniom żadnego punktu i zakończyły seta zwycięstwem 25:19.

Trzeci set to już tylko jednostronne widowisko. Partia ta trwała zaledwie 16 minut i zakończyła się zdecydowaną wygraną przyjezdnych, które pozwoliły lubliniankom na zdobycie zaledwie ośmiu punktów. Tym samym po 65 minutach gry gospodynie przegrały z drużyną warszawską 0:3.

– Od samego początku spotkania starałyśmy się narzucić swój styl gry i to się nam udało. Nie popełniałyśmy własnych błędów i walczyłyśmy o każdą piłkę. Myślę, że był to klucz do sukcesu – skomentowała spotkanie trenerka AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej – Agata Szustowicz.

AZS UMCS Lublin – AZS LSW Warszawa 0:3
(12:25, 19:25, 8:25)

AZS UMSC: Ligienza, Kołosińska, Górzyńska, Bogusz, Kołodziejczyk, Jarosińska, Gieroba, Konop, Szewczuk, Drabko, Jackowska, Bogusz (libero)
AZS LSW: Woźniak, Ilewicz, Gancarczyk, Sekutowska, Grzanka, Tekiel, Furdal, Jaskulska, Tokarska, Pilarek, Staszewska, Różanka (libero)