Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper wywiózł dwa punkty z Jaworzna

I liga M: Camper wywiózł dwa punkty z Jaworzna

W meczu 2. kolejki l ligi mężczyzn drużyna Campera Wyszków pokonała w Jaworznie miejscowy Energetyk 3:2. Skazywani na gładką porażkę gospodarze stawili jednak czoła bardziej doświadczonym rywalom i mieli nawet okazję, by wygrać.

Po perturbacjach kadrowych, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach w drużynie MCKiS Energetyk, zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji był zespół Campera Wyszków.

Inauguracyjny set miał na początku wyrównany przebieg. Po kiwce rozgrywającego – Kacpra Popika, w kolejnej akcji tym samym odpowiedział Zrajkowski i było 4:4. Za sprawą skutecznych ataków Szymona Romacia oraz Piotra Orczyka ton rywalizacji zaczęli nadawać zawodnicy Energetyka. W końcówce wyszkowianie próbowali jeszcze ratować wynik, ale ostatecznie pierwszą odsłonę zwyciężyli podopieczni Sławomira Gerymskiego 25:22.

Uskrzydleni wygraną w pierwszej partii jaworznianie chcieli pójść za ciosem i utrzymywali prowadzenie przez większą część seta. Doświadczenie gości oraz proste błędy w końcowej fazie seta miejscowych sprawiły, iż to przyjezdni mogli się cieszyć z wygranej.

Kolejny set był bez historii. Znakomicie zagrali w nim wyszkowianie, a szczególnie Wójcik, Woroniecki i Pruski, czego rezultatem było zwycięstwo 25:18.

Mimo niekorzystnego wyniku młodzi jaworzniccy siatkarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry i w czwartej partii wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Bardzo dobrze radził sobie utalentowany Krzysztof Fitrzyk. Ponadto w szeregach Energetyka zaczął funkcjonować blok. Pomimo tego, że podopieczni Jana Sucha ambitnie walczyli, to gospodarze wygrali seta na przewagi – 28:26 i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break, który lepiej zaczęli gospodarze. Przy zmianie stron prowadzili 8:5. Później w dobrze funkcjonującym mechanizmie coś się zacięło i kontrolę nad setem zaczęli przejmować wyszkowianie. Do przyjezdnych należała również końcówka spotkania i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie 15:12 oraz w całym spotkaniu 3:2.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Camper Wyszków 2:3
(25:22, 24:26, 18:25, 28:26, 12:15)

Energetyk: Popik, Warchoł, Orczyk, Romać, Fitrzyk, Macek, Sobczak (libero) oraz Wojtowicz i Mizera

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, inf. własna