Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > 120 tys. euro kary za mecz. Rourke wolała zasiąść na trybunach

120 tys. euro kary za mecz. Rourke wolała zasiąść na trybunach

fot. archiwum

W hitowym meczu Atomu Trefl Sopot z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna w drużynie mistrzyń Polski nie mogła zagrać Rachel Rourke. Gdyby siatkarka z Australii wyszła na boisko, musiałaby zapłacić swojemu byłemu klubowi... 120 tys. euro odszkodowania!

O klauzuli zakazującej Rachel grę przeciw Muszynie w barwach nowego klubu [w meczach rundy zasadniczej] dowiedzieliśmy się dopiero po zakończeniu poprzedniego sezonu – przekonuje agent siatkarki Andrzej Grzyb.Gdyby Rachel wyszła w sobotę na boisko, musiałaby zapłacić Muszynie 120 tys. euro odstępnego! To astronomiczna kwota. Można to różnie interpretować, ale faktem jest, że na dokumencie znalazł się jej podpis i trzeba to uszanować. Z prawnego punktu widzenia wszystko było w porządku. Kolokwialnie mówiąc: wiedziały gały, co brały – próbuje żartować z sytuacji Grzyb.

Ostatecznie, by uniknąć rozstrzygania nieporozumienia na drodze sądowej, obie strony doszły do porozumienia. – Sprawę uważam za zamkniętą – mówi trener zespołu z Muszyny Bogdan Serwiński.Z władzami sopockiego klubu doszliśmy do porozumienia, a wszystkich innych nieścisłości nie chcę komentować, bo to nie są moje kompetencje. Mogę tylko dodać, że w życiu kieruję się jedną zasadą: pracuję ciężko, ale uczciwie. Stąd rodzi się wiele konfliktów, bo w sporcie coraz mniej jest ludzi, którzy wychodzą z podobnego założenia. W sprawie Rourke jako klub wykazaliśmy się dobrą wolą i z naszej strony sprawa jest zamknięta.

* więcej w serwisie gazeta.pl



źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved