Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bielawianka Bielawa pokonała Delic-Pol

II liga M: Bielawianka Bielawa pokonała Delic-Pol

Bielawianka Bester Bielawa w trzech setach pokonała prowadzony przez Stanisława Gościniaka zespół Delic-Pol Norwid Częstochowa. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym siatkarzom Bielawianki oraz wspaniale dopingującej publiczności.

W pierwszym secie do stanu 19:18 gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Raz po raz jedna bądź druga drużyna kończyła swoje akcje, doprowadzając do remisu lub jednopunktowej przewagi. Od wspomnianego momentu miejscowi zdołali odskoczyć na dwa, a potem trzy oczka, ostatecznie wygrywając pierwszą partię do 21.

Od samego początku kolejnej odsolony Bielawianka Bester wypracowała kilkupunktową przewagę (10:6, 15:10, 20:15), którą udało jej się utrzymać do samego końca. Co prawda Delic-Pol w samej końcówce zmniejszył stratę do 3 oczek (20:23), ale to było wszystko, na co było ich stać w tym secie. Gospodarze postawili kropkę na „i”, ponownie wygrywając 25:21.

Trzecią i jak się okazało ostatnią partię również od prowadzenia rozpoczęli bielawianie. W połowie seta wypracowali sobie czteropunktową przewagę (14:10), ale ambitni częstochowianie nie dawali za wygraną i po chwili zbliżyli się na jedno oczko (16:17). Od tego momentu karty rozdawała już jednak tylko Bielawianka. Gospodarze wykorzystali drugą piłkę meczową, wygrywając do 20 i całe spotkanie 3:0. Drużyna z Bielawy odniosła zatem drugie zwycięstwo w tym sezonie i po trzech kolejkach awansowała na 5. miejsce w tabeli grupy 2.

W spotkaniu tym dobrze zaprezentował się środkowy bloku Wojciech Gogola, który w pierwszej szóstce zastąpił kontuzjowanego Błażeja Szymeczko. Zawodnik, który w tym sezonie dołączył do zespołu, wielokrotnie posyłał w tym meczu asy serwisowe. Momentami też dla atakujących Częstochowy był jak ściana nie do przebicia. Wyróżnić można również atakującego Dawida Paciocha, który oprócz tego, że był nie do zatrzymania w ataku, bardzo dobrze spisywał się w polu zagrywki.

Bielawianka Bester Bielawa – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0
(25:21, 25:21, 25:20)

Bielawianka: Kurpiel, Gogola, Borkowski, Jerzyk, Pacioch, Skibicki, Budziński (libero) oraz Król i Dobrzański
Delic-Pol Częstochowa: Matuszczyk, Krulicki, Grajoszek, Miarka, Herman, Woźnica, Mikołajczyk (libero) oraz Ratajczak, Wróbel i Głód