Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki uległy faworyzowanej Pszczynie

II liga K: Sokolanki uległy faworyzowanej Pszczynie

W trzeciej kolejce rozgrywek grupy II drugiej ligi doszło do ciekawego pojedynku, w którym zespół Sokoła Katowice zmierzył się ze spadkowiczem z I Ligi i zarazem głównym kandydatem do awansu w tegorocznych rozgrywkach, ekipą PLKS Pszczyna.

Mimo iż drużyna z Katowic od początku sezonu ma problemy zdrowotne i kadra meczowa liczy zaledwie osiem zawodniczek, potrafiła ona długimi fragmentami nawiązać wyrównaną walkę z gospodyniami. Pierwsze dwa sety to bardzo zacięta gra obu zespołów. Spora ilość błędów własnych świadczyła o nerwowości po obu stronach siatki. Zawodniczki zarówno z jednej, jak i z drugiej strony za wszelką cenę chciały udowodnić swoją wyższość. Ku zdumieniu sporej ilości kibiców gospodyń, jako pierwsze nerwy opanowały sokolanki, które grając bardzo ofiarnie w obronie, objęły kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo skuteczna w kontrataku Karolina Pawłowska przyczyniła się do tego, że udało się tę przewagę „dowieźć” do końca i ostatecznie wygrać pierwszą partię 25:20.

Drugi set to ponownie walka o każdy punkt. Żaden z zespołów nie zamierzał odpuścić. Mocne „ciosy”, wspaniałe obrony oraz spektakularne „czapy” mogły podobać się publiczności. W końcówce partii to gospodynie uzyskały niewielką przewagę, jednak determinacja przyjezdnych pozwoliła im doprowadzić do remisu (23:23). Od tego momentu trwała walka punkt za punkt. Ostatecznie jednak to pszczynianki zachowały więcej zimnej krwi i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zamykając drugą partię wynikiem 27:25.

Wszyscy na trybunach oczekujący zaciętego i wyrównanego pojedynku, w kolejnych partiach mogli być nieco rozczarowani. Trzeci set należał zdecydowanie do gospodyń, które poprawiły przyjęcie zagrywki, dzięki temu mogąc rozgrywać akcje kombinacyjne na siatce i zdobywać kolejne punkty. Natomiast drużyna z Katowic miała duży problem z kąśliwymi serwisami pszczynianek i nie radziła sobie w ataku z piłek sytuacyjnych. Widać było, że dwa pierwsze sety kosztowały katowiczanki bardzo dużo sił. Odsłona ta zakończyła się wynikiem 25:17 dla PLKS, który objął prowadzenie 2:1 w meczu.

Wydawać by się mogło, że przyjezdne nie będą w już stanie nawiązać walki z rozpędzonymi pszczyniankami. Jednak po krótkiej przerwie wróciły na parkiet z nowymi siłami i od początku czwartego seta udowodniły, że w tym meczu nie brakuje im woli walki i determinacji. W pewnym momencie prowadziły nawet 12:8 i wiele wskazywało na to, że doprowadzą do piątej partii. Zawodniczki z Pszczyny pokazały jednak, że nie przypadkowo uważane są za faworyta do awansu w bieżących rozgrywkach. Konsekwentnie, punkt po punkcie odrabiały straty, w dużej mierze dzięki bardzo dobrej zagrywce Sandry Szczygioł i skutecznej grze w kontrataku. Szybko doprowadziły do remisu, a siatkarki Sokoła były w stanie odpowiedzieć jedynie pojedynczymi udanymi akcjami. Ostatecznie PLKS zwyciężył tę odsłonę 25:18 i cały mecz 3:1.