Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Cieszy dobra gra

Jan Such: Cieszy dobra gra

fot. archiwum

- Jadę z wizytą do swego przyjaciela Sławka Gerymskiego, ale przyjacielska to ona nie będzie. Chcemy zdobyć w Jaworznie trzy punkty - powiedział trener Campera Wyszków Jan Such. Jego zespół w drugiej kolejce I ligi zagra z Energetykiem Jaworzno.

Jan Such podkreśla, że najbliższy rywal miał ostatnio sporo organizacyjnych kłopotów. – Trener Gerymski w tej sytuacji robi co może, żeby zaradzić problemom. W lidze odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. Cieszyła dobra gra z Pekpolem Ostrołęka, mieliśmy m.in. wysoki procent przyjęcia – dodał szkoleniowiec Campera.

Trener wyszkowskiej drużyny dodaje, że poziom szkolenia w I lidze rośnie. – Obecnie w klubach jest tak jak przed dziesięciu laty w ekstraklasie. Niektóre zespoły mają już swoje programy. My wymieniamy się kasetami wideo, podobnie robi się w innych klubach. Uważam, że mistrz I ligi powinien mieć szansę sprawdzenia się z ostatnim zespołem PlusLigi. Wtedy walka na dole tabeli w ekstraklasie byłaby ciekawsza – powiedział Jan Such.

W drugiej kolejce dojdzie „do spotkania na szczycie". W Lubinie wicemistrz z poprzedniego sezonu, KS Cuprum Mundo, podejmie mistrza, Stal AZS PWSZ Nysa. – Zadecyduje tie-break. Nie podejmuję się typowania wyniku, choć w tej materii mam pewne osiągnięcia. Przewidziałem np. wygraną Asseco Resovii Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów 3:2 – dodaje trener Campera.Do ciekawej konfrontacji dojdzie w Ostrołęce, gdzie miejscowy Pekpol podejmie RCS Czarnych Radom. Zespół gości, który jest beniaminkiem I ligi, chce wygrać. – Osobiście nie znam sobotniego rywala. Najprawdopodobniej w piątek trenerzy przedstawią nam szczegółową analizą dotyczącą Pekpolu. Mamy jednak świadomość własnej siły, dlatego jedziemy walczyć o zwycięstwo – deklaruje Marcin Kocik, kapitan Czarnych, cytowany na sport radom.pl.

Obserwatorzy podkreślają, że radomski klub ma wyrównany skład. – To jest bardzo silna drużyna. Poza Marcinem Kocikiem są jeszcze inni doświadczeni gracze. Wielką rolę odgrywa osobowość Roberta Prygla. Obecność kogoś takiego wzmacnia zespół pod każdym względem, a szczególnie psychicznym – mówi Jan Such.

W czwartek siatkarze RCS Czarnych trenowali w komplecie. O zdrowotnych perypetiach zapomniał już Jakub Radomski. Na lekkie dolegliwości narzekał ostatnio reprezentant Polski juniorów Jakub Wachnik.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved