Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antonin Rouzier: W tej lidze nie można nikogo lekceważyć

Antonin Rouzier: W tej lidze nie można nikogo lekceważyć

fot. Cezary Makarewicz

To kolejny sezon, w którym reprezentant Francji Antonin Rouzier broni barw kędzierzyńskiej ZAKSY. Jak przyznaje atakujący, w tym sezonie jego zespół jest silniejszy. - Mamy mocniejszy i bardziej wyrównany zespół - mówi Francuz.

W ubiegłym sezonie w kędzierzyńskim klubie występowało dwóch kadrowiczów z Francji – Samica i Rouzier. Pierwszy z nich obecnie występuje w argentyńskiej ekipie Buenos Aires Unidos. – W zespole panuje fajna atmosfera i jestem bardzo zadowolony, że mogłem tu zostać – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym z kolei Rouzier, pierwszy atakujący ZAKSY, według którego ekipa prowadzona przez trenerów Castellaniego i Świderskiego może pozytywnie patrzeć w przyszłość, gdyż zaszły w niej tylko i wyłącznie pozytywne zmiany. – Mamy mocniejszy i bardziej wyrównany zespół. Na każdej pozycji jest kilku dobrych zawodników. Rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie będzie większa niż w zeszłym roku i powinniśmy się fajnie uzupełniać – dodaje.

Od jakiegoś czasu kędzierzyński zespół znajduje się w gronie pretendentów do złota mistrzostw Polski. Jak na razie ekipie z województwa opolskiego nie udało się tego osiągnąć. Kędzierzynianie mierzą w mistrzostwo, jednak zdają sobie sprawę z dużej konkurencji. – Do zespołów aspirujących o czołowe lokaty dodałbym jeszcze Delectę Bydgoszcz, która już w zeszłym roku spisywała się świetnie. Nie można również nie doceniać takich drużyn jak AZS Częstochowa, bo ten zespół słynie z waleczności, niezależnie od składu i możliwości finansowych. W tej lidze nie można nikogo lekceważyć – ostrzega Antonin Rouzier.To normalnie, że grając w tak dobrym i utytułowanym zespole jak ZAKSA, stawiamy sobie za cel walkę o mistrzostwo Polski – dodaje.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy jednym z kandydatów do wywalczenia złotego medalu. Jednak nasi najwięksi konkurenci – Asseco Resovia, PGE Skra czy Jastrzębski Węgiel – mają podobne oczekiwania, dlatego walka o mistrzostwo będzie niezwykle zacięta – zapewnia.Rouzier do nowego sezonu przystąpił z dużym apetytem na grę, bowiem w okresie reprezentacyjnym mógł odpocząć. Wszystko przez chwilową rezygnację z występów w drużynie narodowej. Francuz wie, że nie zraził tym do siebie trenera. – Zdawał sobie sprawę z tego, że wypalony zawodnik jest bezużyteczny. Ten miesiąc przerwy od siatkówki bardzo dobrze na mnie wpłynął – przyznaje. – Teraz mam już motywację i energię, żeby walczyć z ZAKSĄ o mistrzostwo Polski – zaznacza na koniec.

Rozmawiała: Karolina Korbecka
Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved