Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zaskakujący Martino, skuteczni jastrzębianie i problemy kielczan

Zaskakujący Martino, skuteczni jastrzębianie i problemy kielczan

Dobra dyspozycja Matteo Martino, wysoka skuteczność atakujących jastrzębian i problemy ze zgraniem po kieleckiej stronie siatki - to zgodne wnioski scoutów po inauguracji sezonu. Spotkanie dla Strefy Siatkówki ocenili Jarosław Żmijewski i Bogdan Szczebak.

W pierwszym spotkaniu rozgrywek PlusLigi siatkarzy w Jastrzębiu Zdroju gospodarze po trzysetowej rywalizacji pokonali Effectora Kielce. Wbrew temu, na co mógłby wskazywać wynik, spotkanie nie było jednostronnym widowiskiem, a dominacja gospodarzy w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła nie była aż tak wyraźna. Najwięcej słów uznania po meczu padło w kierunku wybranego MVP meczu Matteo Martino. – Bardzo dobre spotkanie rozegrał Matteo Martino, który mnie osobiście zaskoczył pewnością przyjęcia zagrywki oraz gry w kontrze. Dobry mecz, szczególnie w ataku z wysokich i decydujących piłek, zagrali również Michał Kubiak i Michał Łasko – o atutach w grze jastrzębian mówił statystyk kielczan – Jarosław Żmijewski. Scout Effectora Kielce, mimo porażki, zaznaczył także plusy po kieleckiej stronie siatki. – Z zawodników wyróżniłbym Bartka Sufę, pewnego w przyjęciu i obronie, oraz Miłosza Zniszczoła, grającego jak równy z równym z posiadającymi swoją markę środkowymi Jastrzębskiego Węgla. W wyróżnieniach indywidualnych statystyka Jastrzębskiego Węgla  uznanie znalazł także włoski przyjmujący zespołu. – Nas cieszy bardzo dobra gra Matteo Martino, który szybko wkomponował się w zespół oraz Tiago Violasa, który godnie zastąpił Simona Tishera – dodał Bogdan Szczebak.

Zbierający doświadczenie podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie najlepiej rozpoczęli pierwszą odsłonę rywalizacji. – W pierwszym secie zespół z Kielc kompletnie się pogubił, ale w kolejnych partiach toczyła się gra punkt za punkt – przyznał scout czwartej ekipy minionego sezonu. Czego więc zabrakło w grze gości w decydujących fragmentach wyrównanych partii? – U nas przede wszystkim zawiodła głowa w końcówkach drugiego i trzeciego seta. Mieliśmy problemy ze skończeniem kontrataków z wysokich piłek – podkreślił Jarosław Żmijewski, dodając: – Nadal uważam, że drużyna w tym spotkaniu zaprezentowała się z dobrej strony. Może przeciwnicy byli za silni (według mnie mają najsilniejszy skład od lat). W spotkaniu mieliśmy swoje szanse. Może trochę zabrakło nam doświadczenia. Z drugiej strony Jastrzębski Węgiel podkręcił tempo spotkania. Myślę, że najgorsze problemy mamy za sobą. Na chwilę obecną drużyna potrzebuje przede wszystkim zgrania. Także w ocenie stopnia zgrania kielczan podobne spostrzeżenia miał Bogdan Szczebak. – Effector Kielce to zupełnie nowy zespół, dlatego też potrzebują czasu i na pewno będą grać coraz lepiej.

Najpewniejszym punktem w grze podopiecznych Lorenzo Bernardiego, obok indywidualnej dyspozycji Martino, był procent skuteczności zagrań w ataku. Jak zaznaczył scout ekipy z Jastrzębia Zdroju, element ten był kluczowym rzutującym na obraz gry gospodarzy. – W meczu z Kielcami zagraliśmy bardzo dobrze w ataku po przyjęciu na poziomie 60%, dzięki równie wysokiej efektywności przy odbiorze 58%. Nasza trójka atakujących grała ze skutecznością powyżej 50% w ataku. Ogólnie możemy mówić o dobrym początku sezonu w naszym wykonaniu, tym bardziej że dotychczas w meczach z Kielcami nie mieliśmy dobrego bilansu – zakończył Bogdan Szczebak. W grze obu zespołów wciąż widoczne jest pole wymagające doskonalenia. – Odniosłem wrażenie, że przeciwnicy do końca nie wykorzystali gry swoich środkowych – o grze rywala mówił Jarosław Żmijewski, ponownie jednak chwaląc przeciwników. – Generalnie cała gra drużyny ze Śląska była równa i przede wszystkim efektywniejsza od naszej. Co natomiast scout zespołu z Kielc wymienia jako największy atut Effectora Kielce po pierwszym meczu? – Nasz główny element to serce do gry… myślę, że kibice mogli je podczas spotkania zauważyć.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved