Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Trybuny na wodzie już za rok w Starych Jabłonkach

Trybuny na wodzie już za rok w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

W połowie września w amerykańskim Anaheim odbył się 33. Kongres Światowej Federacji Siatkówki FIVB. Nie zabrakło tam przedstawicieli z Polski, a wśród nich Tomasza Dowgiałło, dyrektora turnieju Mazury ORLEN Grand Slam.

Dyrektor zawodów World Tour w Starych Jabłonkach, Tomasz Dowgiałło, omówił prezentację przygotowaną z myślą o przyszłorocznych mistrzostwach świata na Mazurach. – To dla nas spore wyzwanie, ponieważ w 2011 roku ta impreza została pięknie zorganizowana w Rzymie – mówił Mirosław Przedpełski. Z ogromnego miasta teraz mistrzostwa świata przenoszą się do małej miejscowości ulokowanej gdzieś w Polsce. Mamy jednak pomysł, jak to wszystko wykonać. Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, ale nie tylko. Każdego roku do tej małej miejscowości, jaką są Stare Jabłonki, przyjeżdżają setki tysięcy kibiców – dodał prezes.

Dowgiałło podkreślił fakt, że organizacja mistrzostw świata nie będzie łatwym zadaniem dla Jabłonek. – W tej wiosce mieszka ok. tysiąca osób, ale jestem pewny, że podołamy temu wyzwaniu. Mazury to według mnie jeden z najpiękniejszych regionów świata, a zostały docenione nominacją do siedmiu nowych cudów świata. To miejsce, gdzie naprawdę można wypocząć. Nie ma również problemów z zakwaterowaniem, ponieważ jako Hotel Anders jesteśmy jedną z największych grup hotelowych w Polsce – mówił dyrektor przyszłorocznego turnieju.

Warto przypomnieć, że Dowgiałło uczestniczył także w mistrzostwach świata w Rzymie. – Wiele rzeczy z Rzymu bierzemy za wzór, ponieważ tamten turniej był perfekcyjnie zorganizowany. Wprowadzimy też kilka nowości, przykładowo strefa dla zawodników będzie mieściła się na jeziorze – mówi Dowgiałło.Co więcej, organizatorzy w planach mają także wybudowanie specjalnego kortu, który umieszczony zostanie… na wodzie. Mistrzostwa świata planowo mają odbyć się w pierwszym tygodniu lipca.

* Więcej w serwisie gazeta.pl
* Autorem jest Maciej Nowocień (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved