Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Problemy drugoligowych ekip przed startem rozgrywek

Problemy drugoligowych ekip przed startem rozgrywek

fot. archiwum

Problemy z halą, osłabienia kadrowe czy przymusowa przerwa - to niektóre z przeszkód, na jakie na krótko przed rozpoczęciem zmagań ligowych natrafili siatkarze Orła Międzyrzecz i Sobieskiego Żagań. Szkoleniowcy są jednak spokojni o dyspozycję swoich podopiecznych.

Rozgrywki pierwszej grupy II ligi siatkarze międzyrzeckiego Orła rozpoczną od meczu we własnej hali z Krispolem Września. Drużyna prowadzona przez Jerzego Bogutę, mimo problemów z halą, powinna być dobrze przygotowana do sezonu, ale trener Orłów nie chce przed meczami oceniać formy zespołu. – Najbliższe spotkania zweryfikują nasze przygotowanie. Jeśli chodzi o samo przygotowanie fizyczne, to wszystko przebiegało zgodnie z planem. Małe problemy związane z grą w samej sali, bo była w remoncie i trochę przeskakiwaliśmy z sali na salę. Ale te turnieje i sparingi, które były zaplanowane, w większości się odbyły. Pod tym względem też jestem zadowolony, więc z niecierpliwością czekam na pierwszy mecz – podkreślał w rozmowie z Radiem Zachód Jerzy Boguta. Szkoleniowiec wspomniał też o problemach kadrowych w zespole. – Na dzień dzisiejszy jest pod znakiem zapytania kilku zawodników ze względu na kontuzje i tak naprawdę w piątek będę wiedział, jaki jest ich stan i dyspozycja do gry – przyznał, wymieniając zawodników z najgroźniej wyglądającymi urazami. – Michał Jakubczak i Patryk Baran – szczególnie ten drugi. Podejrzewam że w tej i następnej kolejce Patryk nie będzie w stanie pomóc drużynie.

Mimo przejściowych trudności trener nie krył wiary w swoich podopiecznych. – Wszystko zależy też od nastawienia czy dyspozycji dnia, ale już na tych turniejach pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę i nie stoimy na straconej pozycji. Wierzę w zespół i liczę na zaangażowanie, bo to w dużej mierze zależy też od tego, czy przystąpią do każdego meczu z pełną mobilizacją i zaangażowaniem. To jest zespół składający się z zawodników po części doświadczonych, ale też i młodych, którzy doszli do nas po jakiejś tam przerwie. Ale oni wszyscy potrafią grać w siatkówkę i liczę na ich umiejętności – zakończył Jerzy Boguta.

Problemy innej kategorii zaskoczyły kolejny drugoligowy zespół. Rozgrywki w sezonie 2012/2013 startują 13 października, ale WKS Sobieski Arena Żagań jest jedynym zespołem, który pauzuje w tej kolejce zmagań. – Często się zdarza, że jakiś zespół w ostatniej chwili się wycofa lub dołączy do rozgrywek. W drugiej lidze takie zmiany są częste. Akurat na nas padło i będziemy czekać tę pierwszą kolejkę. To będzie dla nas weekend wolny, z tego powodu, że nie będzie z kim zagrać sparingu. Chciałbym też, żeby zawodnicy poczuli trochę „głodu” siatkówki, bo praktycznie od połowy sierpnia coś graliśmy. Myślę, że wolny weekend wyjdzie nam akurat na dobre – podkreślał grający szkoleniowiec żagańskiej drużyny Adrian Milczarek.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved