Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Orzeł Elbląg przegrał z pierwszoligowcem

PP: Orzeł Elbląg przegrał z pierwszoligowcem

W Elblągu nie było sensacji. Siatkarki Orła, grające na co dzień w II lidze, przegrały z pierwszoligowym KS Murowana Goślina i odpadły z Pucharu Polski. Zawodniczki z Wielkopolski wygrały pewnie 3:0, jednak elblążanki dzielnie walczyły w każdym secie.

Mecz pokazał, że zawodniczki Andrzeja Jewniewicza są dobrze przygotowane do rozpoczynających się w najbliższy weekend rozgrywek II ligi. – Rywalki przewyższały nas nie tylko rutyną, ale także warunkami fizycznymi – powiedział po meczu trener Orła.

Pierwszoligowiec z Murowanej Gośliny potrzebował trzech setów, żeby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Elblążanki najbardziej zaciekły opór postawiły rywalkom w pierwszym secie. W drugiej partii przegrywały już 14:20, ale zerwały się do ataku i doprowadziły do stanu 17:20. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek.

W trzecim, ostatnim secie kibice oglądali dobre widowisko do stanu 13:13. Jeszcze w końcówce partii gospodynie nie były skazane na porażkę, bo przegrywały tylko 18:21. Rutynowane rywalki nie dały sobie jednak odebrać zwycięstwa.

*Autorem jest Ryszard Biel (dziennikelblaski.wm.pl)

E.Leclerc Orzeł Elbląg – KS Murowana Goślina 0:3
(20:25, 19:25, 18:25)