Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: O pierwsze ligowe punkty lub utrzymanie fotelu lidera

ORLEN Liga: O pierwsze ligowe punkty lub utrzymanie fotelu lidera

fot. archiwum

W cieniu najciekawiej zapowiadającego się meczu kolejki - spotkania Atomu Trefla Sopot i Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna - swój bój o trzy punkty stoczą w Łodzi obecne liderki ORLEN Ligi - BKS Bielsko-Biała z miejscowymi Budowlanymi.

Nie ulega wątpliwości, że w tym spotkaniu będzie można liczyć na wiele emocji, szczególnie związanych z obecnością trenera Wiesława Popika w historii obu drużyn. BKS występuje w tym sezonie w zupełnie nowej odsłonie. Mogłoby się wydawać, że zmiana szkoleniowca oraz większości kadry zespołu wpłynie negatywnie na czwartą drużynę ubiegłych mistrzostw Polski. Bielszczanki jednak rozpoczęły sezon dobrze, pokonując na własnym parkiecie Pałac Bydgoszcz 3:0. Widać zgranie w zespole, który trenuje ze sobą od stosunkowo niedługiego czasu. Wydaje się, że obecny trener siatkarek z Bielska-Białej i jednocześnie były trener Budowlanych, Wiesław Popik, znalazł sposób na podźwignięcie tracącego dominującą pozycję w świecie żeńskiej siatkówki zespołu. Lekiem na całe zło ma być powrót do polskiego klubu Heleny Horki oraz sprowadzenie dobrze spisującej się w ubiegłym sezonie w Atomie Treflu Sopot Eweliny Sieczki. O tym, czy zda to egzamin na dłuższą metę, przekonamy się na pewno w kolejnych spotkaniach.

Od mocnego debiutu w meczu o wielką stawkę ma szansę rozpocząć swoją przygodę z Budowlanymi Łódź nowo sprowadzona do zespołu Magdalena Piątek. Być może to właśnie ona pomoże gospodyniom podnieść się po wyjazdowej porażce w Dąbrowie Górniczej, podczas inauguracyjnej kolejki ORLEN Ligi. Była zawodniczka Muszynianki dołączyła do drużyny, w której najmocniejszymi atutami są doświadczenie Sylwii Pyci czy Aleksandry Kruk w kompilacji z fantazją w ataku Sorai Neudil dos Santos. Punkty uciekają, więc łodziankom potrzebne są ryzykowne decyzje kadrowe, które mogą przynieść zarówno wiele korzyści, jak i wiele strat. Ponadto Budowlane muszą udowodnić, że pod wodzą trenera Kosmola potrafią odnosić takie same sukcesy, jak za czasów Wiesława Popika.

Nie ulega wątpliwości, że nadchodzący pojedynek między łodziankami i BKS-em przyniesie wiele emocji, nie tylko od strony sportowej. Obie drużyny mają sobie wiele do udowodnienia: jedna będzie walczyć siłą doświadczenia, a druga powiewem młodości. Kto wyjdzie z tego obronną ręką, tego dowiemy się już jutro. Początek meczu o godzinie 18.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved