Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > MEVZA: Włodarczyk poprowadził swój zespół do dwóch wygranych

MEVZA: Włodarczyk poprowadził swój zespół do dwóch wygranych

W środkowoeuropejskiej lidze MEVZA od jakiegoś czasu wraz ze swoim zespołem występuje Wojciech Włodarczyk. Co ważne, występuje z dobrym skutkiem. Jego zespół wygrał dwa pierwsze pojedynki, a Polak był w obu najlepszym zawodnikiem na boisku.

W pierwszym pojedynku austriacki SK Posojilnica AICH/DOB pokonał nie byle kogo, a mistrza ligi MEVZA, Hypo Tirol Innsbruck. Początek nie zapowiadał wygranej zespołu Polaka. Ekipa AICH/DOB nie mogła wejść w odpowiedni rytm gry i przegrała pierwszą odsłonę. W drugiej Włodarczyk i spółka radzili już sobie lepiej, ale to jednak rywale po długiej i zaciętej walce zapisali drugą już partię na swoim koncie. – Pierwszy mecz z Innsbruckiem zaczęliśmy bardzo nerwowo, popełnialiśmy sporo błędów w pierwszym secie. Dopiero w połowie drugiego seta zaczęliśmy powoli wchodzić w mecz i mieliśmy kilka piłek setowych, ale ostatecznie przegraliśmy 34:36 – wspomina pojedynek Wojciech Włodarczyk.W następnych setach przeciwnik zaczął opadać z sił, a nasza gra zaczęła wyglądać dużo lepiej i tym sposobem ograliśmy mistrza MEVZA i Austrii, co na początek sezonu napawa nas sporym optymizmem – cieszy się siatkarz, który znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Wojciech Włodarczyk zdobył w tym meczu aż 32 punkty.

Prawie identyczne spotkanie austriacki team rozegrał z węgierskim Fino Kaposvar. Zawodnicy AICH/DOB ponownie mieli trudność ze złapaniem swojego rytmu gry na początku pojedynku, co spowodowało przegraną w dwóch pierwszych odsłonach, powodem też była specyfika węgierskiej hali. – W meczu z mistrzem Węgier znowu mieliśmy spore problemy, żeby dobrze wejść w mecz, ale tym razem ze względu na rozmiary hali w Kaposvarze. W trzecim secie dopiero zaczęliśmy się przyzwyczajać do wysokości sufitu, bo w poprzednich partiach prawie połowa naszych przyjęć dotykała sufitu – śmieje się Włodarczyk.

Na Węgrzech Polak ponownie był najlepszym zawodnikiem na boisku, prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa. Jego dorobek punktowy ponownie był wyśmienity, Wojciech Włodarczyk dołożył do puli punktów swojego zespołu 25 oczek. – W obu tych meczach nasi atakujący mieli małe problemy ze skutecznością, dlatego więcej piłek wędrowało do mnie. Myślę, że z meczu na mecz będą prezentowali się coraz lepiej i wtedy tych piłek będę dostawał mniej – mówi Strefie Siatkówki zawodnik. – W tym momencie bardzo cieszy, że mogłem pomóc zespołowi w takim wymiarze, a przede wszystkim daje mi to większą pewności w graniu. Póki co mamy na pewno jeszcze spore rezerwy, a wiadomo, że z meczu na mecz będziemy się coraz bardziej zgrywać i jestem pewien, że będzie jeszcze lepiej – zapowiada Włodarczyk.

Obecnie drużyna z Polakiem w składzie występuje tylko na parkietach MEVZA. Do rozgrywek ligi austriackiej dołączy dopiero w fazie play-off. Podobnie sytuacja przedstawia się z mistrzem Austrii – Hypo Tirol Innsbruck oraz ze słoweńskimi zespołami ACH Volley Ljubljana i Calcit Kamnik, które do krajowych rozgrywek również dołączą później, a teraz skupiają się na lidze środkowoeuropejskiej.

Obecnie drużyna Wojciecha Włodarczyka zajmuje trzecie miejsce w tabeli MEVZA, za ekipami z Innsbrucku i Ljubljany. Ze słoweńskim zespołem Austriacy zagrają w kolejnym pojedynku na wyjeździe już w tę sobotę.

Posojilnica AICH/DOB (AUT) – Hypo Tirol Innsbruck (AUT) 3:2
(21:25, 34:36, 25:15, 30:28, 15:11)
Fino Kaposvar (HUN) – Posojilnica AICH/DOB (AUT) 2:3
(25:19, 25:18, 18:25, 22:25, 9:15)