Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Maciej Olenderek: Chcę jak najwięcej grać, niezależnie gdzie

Maciej Olenderek: Chcę jak najwięcej grać, niezależnie gdzie

fot. archiwum

- Udział w tej lidze bardzo pomaga młodym zawodnikom. Mam nadzieję, że takie mecze pozwolą podnosić nasze umiejętności na tyle, żeby pojawiać się na parkietach PlusLigi - mówi Maciej Olenderek, libero MOS-u Wola AZS Politechnika Warszawska.

W pierwszej kolejce Młodej Ligi pokonaliście częstochowian 3:0. Jedynie w premierowej partii meczu mieliście problemy z utrzymaniem rytmu gry.

Maciej Olenderek: – To prawda, że w pierwszym secie mieliśmy problemy z utrzymaniem rytmu gry. Ta partia była bardzo zacięta, ale udało nam się zdobyć dwa punkty przewagi i wygrać. Myślę, że te problemy mogły wynikać z tego, że ja, Przemysław Smoliński i Maksymilian Szuleka nie trenujemy na co dzień z zespołem grającym w Młodej Lidze. Trzeba też podkreślić, że w tym pierwszym secie przeciwnik zagrał bardzo dobrze.

Po raz kolejny występujesz w rozgrywkach Młodej Ligi. Obecnie jesteś też zawodnikiem drużyny seniorskiej AZS-u PW.Zgadza się, aczkolwiek kontrakt z AZS-em PW podpisałem przed pierwszym meczem Młodej Ligi w ubiegłym sezonie. Udział w Młodej Lidze bardzo pomaga młodym zawodnikom, którzy muszą spędzić trochę czasu na ławce. Mam nadzieję, że takie mecze pozwolą podnosić nasze umiejętności na tyle, żeby pojawiać się na parkietach PlusLigi.

Zatem gdzie częściej kibice będą mogli zobaczyć twoją grę? Na parkietach PlusLigi czy Młodej Ligi?

W pierwszym zespole rywalizuję o miejsce w składzie z Michałem Poterą. Oczywiście nie jest to walka na noże, a jedynie walka sportowa. Jeżeli nie będę grał w pierwszym zespole, to na pewno skorzystam z tego, że jest coś takiego jak Młoda Liga. Chcę jak najwięcej grać, niezależnie gdzie, bowiem same treningi czy siedzenie na ławce to nie to samo co gra na boisku.

W tym roku zmieniono regulamin Młodej Ligi. Jak oceniasz te zmiany?

Wprowadzone zmiany są jak najbardziej trafione. Chodzi o to, żebyśmy jak najwięcej grali. Cieszę się także z tego, że SMS Spała dołączył do rozgrywek. Sam chodziłem do SMS-u przez pół roku. Przed rozpoczęciem sezonu pomyślałem sobie, że fajnie by było, żeby zawodnicy ze Spały brali udział w rozgrywkach Młodej Ligi.

Jakie cele stawiasz sobie w tym sezonie?

W rozgrywkach PlusLigi chciałbym jak najwięcej grać, pokazywać się jak najczęściej na boisku oraz podnosić swoje umiejętności. W Młodej Lidze natomiast w każdym meczu walczymy o zwycięstwo oraz zdobycie złotego medalu. Nie jesteśmy wcale na straconej pozycji, podobnie jak w PlusLidze. Zdajemy sobie sprawę, że są cztery bardzo silne drużyny, które mają większe budżety i bardziej znanych zawodników. Jednak każdy zespół rozpoczyna zmagania w lidze z tego samego miejsca i wszyscy walczą o mistrzostwo Polski.

Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved