Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lokomotiw Biełgorod gospodarzem finałów Pucharu Rosji

Lokomotiw Biełgorod gospodarzem finałów Pucharu Rosji

fot. archiwum

Dziś w Rosji odbyło się losowanie grup kolejnej rundy krajowego Pucharu oraz wybór gospodarza finałów. Swoją kandydaturę złożyły kluby z Biełgorodu i Surgutu. Władze rosyjskiej federacji ostatecznie zdecydowały się na wybór oferty Lokomotiwu.

Turniej finałowy Pucharu Rosji rozpocznie się 23 grudnia, a triumfatora tych rozgrywek poznamy dokładnie sześć dni później. O organizację tego przedsięwzięcia starały się kluby Lokomotiwu Biełgorod oraz Gazpromu-Jugra Surgut. Po krótkich, ale intensywnych negocjacjach władze rosyjskiej federacji przychyliły się do kandydatury z Biełgorodu. Pula nagród tej edycji pucharu wyniesie pięć i pół miliona rubli, co w przeliczeniu daje około dwustu tysięcy dolarów amerykańskich. Dokładnie połowa z tych pieniędzy zostanie przelana na konto zespołu, który zwycięży w turnieju finałowym. Na dwukrotnie mniejszą sumę może liczyć srebrny medalista rozgrywek, natomiast zwycięzcy meczu o trzecie miejsce przypadnie 15% z całości kwoty. Warty odnotowania jest również fakt, że organizacja finałów kosztowała klub Lokomotiwu ponad trzydzieści tysięcy dolarów.

Zanim jednak zespoły przystąpią do decydującej fazy zmagań o Puchar Rosji, czeka je jeszcze runda półfinałowa tych rozgrywek. Jedynie gospodarze mają już zagwarantowany udział w turnieju finałowym, natomiast pozostałe szesnaście ekip zostało podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły. Prawo do gry o główne trofeum przypadnie jedynie zwycięzcom tych grup oraz jednej drużynie z tak zwaną „dziką kartą”. Przed szczególnie trudnym zadaniem zostaną postawieni siatkarze Fakieła Nowy Urengoj, którego barw broni Łukasz Żygadło. Będą oni musieli zmierzyć się z jedną z najmocniejszych ekip na całym świecie, Zenitem Kazań.

grupa A: Zenit Kazań, Fakieł Nowy Urengoj, Gubernia Niżny Nowogród, Gilman Orenburggrupa B: Dynamo Moskwa, Gazprom-Jugra Surgut, Kama Perm, Jenisej Krasnojarsk

grupa C: Iskra Odińcowo, Dynamo Krasnodar, VC Grozny, Dynamo Leningrad

grupa D: Lokomotiw Nowosibirsk, Ural Ufa, Lokomotiw Jekaterinburg, Jugra-Samotlor Niżniewartowsk

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved