Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Czesław Tobolski: Na pewno jesteśmy w stanie grać lepiej

Czesław Tobolski: Na pewno jesteśmy w stanie grać lepiej

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Białystok w sobotę zagrają pierwsze spotkanie w nowym sezonie przed własną publicznością. Ich rywalkami będzie zespół z Dąbrowy Górniczej. W inaugurującym sezon pojedynku z Muszyną nie poszło im jednak najlepiej.

Białostoczanki na inaugurację rozgrywek ORLEN Ligi (tak teraz nazywa się ekstraklasa kobiet) przegrały w trzech setach w Muszynie z aktualnymi wicemistrzyniami Polski. Niemal we wszystkich elementach gry, oprócz bloku, zawodniczki AZS-u wypadły gorzej od przeciwniczek. Wręcz fatalnie zaprezentowały się, jeżeli chodzi o przyjęcie. Bardzo dobrze zagrywkę rywalek przyjmowały na poziomie zaledwie 15 procent. Fatalnie w tym elemencie spisała się Angelika Bulbak. Libero AZS-u bardzo dobre przyjęcie zagrywki miała na poziomie tylko pięciu procent.

Ale spokojnie, to młoda dziewczyna, dla niej było to pierwsze spotkanie w ekstraklasie – mówi Czesław Tobolski, trener AZS-u. – Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie już lepiej. Myślę, że wszystko jest kwestią czasu. Jeżeli będziemy mieli przyjęcie na poziomie 40-50 procent, jak to miało miejsce w sparingach przed sezonem, to na pewno jesteśmy w stanie zagrać lepiej i osiągnąć lepszy wynik.

W pierwszym meczu słabo spisały się również zawodniczki z Trynidadu i Tobago. Szczególnie Krystle Esdelle, która miała być gwiazdą drużyny, a zdobyła zaledwie pięć punktów.Oczywiście można powiedzieć, że ona zawiodła, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że dziewczyny z Trynidadu i Tobago bardzo późno dołączyły do zespołu – twierdzi szkoleniowiec AZS-u. – Krystle umiejętności ma naprawdę duże. Indywidualnie już prezentuje się fajnie, ale potrzeba czasu, aby odpowiednio zgrała się z drużyną. Wtedy wszystko powinno zaskoczyć.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved