Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jurij Czerednik: Kurek nie zagra w pierwszym meczu Ligi Mistrzów

Jurij Czerednik: Kurek nie zagra w pierwszym meczu Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Dynamo Moskwa należy do zespołów, które zawsze są wymieniane w gronie faworytów Champions League. Jednak już w początkowej fazie Superligi klub z Moskwy musi sobie poradzić z kilkoma problemami. Są to kontuzje Semena Połtawskiego i Bartosza Kurka.

Za nami cztery mecze początkowej fazy Superligi. Jak na razie bilans Dynamo to dwie wygrane i dwie porażki. Jak ocenia pan przygotowanie drużyny?

Jurij Czerednik: Na razie jesteśmy daleko od idealnej formy. Wygrana z drużyną z Charkowa poprawia trochę nastrój, ale to wszystko. Jednak muszę dodać, że nasze problemy wynikają z kontuzji podstawowych zawodników i to przekłada się na poziom naszej gry. Ogrywasz jeden skład, w meczu występuje drugi. Wtedy trzeba coś zmienić, ponieważ wszystko jest ustalone pod każdego zawodnika, więc nie jest to takie proste. Poza tym sama faza początkowa jest dość intensywnym okresem. Co dwa dni gramy kolejny mecz. Nie ma praktycznie czasu na przygotowywanie się do meczów.

Dynamo prowadziło 2:0 w meczu z Jarosławiem, ale ostatecznie przegrało. Co się stało? Zabrakło wytrzymałości fizycznej?Faktycznie, trochę zabrakło wytrzymałości, ale oprócz tego zespołowi z Jarosławia się poszczęściło. W piątym secie dominowaliśmy dzięki udanym blokom, a przeciwnik zaczął lepiej bronić. Uwierzyli w siebie i zasłużenie wygrali mecz. Jeśli o nas chodzi, to zabrakło nam koncentracji. Siatkówka nie wybacza takich rzeczy. Nie ma dla nas usprawiedliwienia. To nasza przegrana i moja porażka. Czegoś nie wychwyciłem.

Można powiedzieć, że kontuzja Bartosza Kurka negatywnie wpływa na drużynę i w efekcie osiągane rezultaty?

Oczywiście. Kurek to w końcu gracz światowego formatu. Przyjechał do Dynama, aby wypełnić określone zadania. Jego kontuzja to ogromna strata, w pewnym stopniu nawet psychologiczna, ponieważ sama obecność Bartka na boisku wywiera ciśnienie na przeciwniku. Na razie będziemy grać bez niego. Cieszę się, że Aleksander Markin trochę się ograł. Aleksander Kriwec pokazuje dobrą siatkówkę i stopniowo coraz lepiej się prezentuje. Nie chcę jego przechwalić, musi jeszcze dużo pracować, ale może grać na wysokim poziomie. Nie chcę nikogo wyróżniać. Wszyscy się starają. Popełniają błędy, ale czasami świetnie sobie radzą.

W tym miesiącu rusza Liga Mistrzów, a wraz z nią bardzo ważne mecze. Czy zdrowie Kurka pozwoli mu na udział w tych meczach?

Pierwszy mecz na pewno zagramy bez Bartka. Czy zdąży się wykurować do końca października? Nie wiem, w końcu nie chodzi o samo dojście do zdrowia, ale również o dojście do optymalnej formy. Nie powinno się posyłać od razu zawodnika do boju. Miesiąc bez treningów to mimo wszystko dość długo. Mamy nadzieję, że Bartek zagra, ale jeśli nie dojdzie do siebie, to zagrają młodzi zawodnicy, którzy dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Będę szczęśliwy, jeśli uda im się zastąpić Bartosza.

Na początku fazy zasadniczej Dynamo grało z drużynami, które w Superlidze spełniają różne zadania. Była mocna Iskra, mniej solidne Szachtior, Jarosławicz i Lokomotiv. Jakie wrażenie zrobiły na panu kluby i co są w stanie osiągnąć w obecnym sezonie?

Stale mówię o tym, że obecny sezon będzie interesujący i intensywny. Około ośmiu zespołów będzie walczyć o najwyższe trofea. Prawie wszystkie zespoły się wzmocniły. Będzie ciężko.

Mimo wszystko takie mecze jak ten z Lokomotiwem to nie tylko siła przeciwnika, co niemoc Dynama.

Z jednej strony tak, z drugiej Lokomotiv to bardzo interesująca drużyna. Rozegrali świetne mecze z Fakiełem i Gazpromem Jugra. Mają swój styl i w zeszłym sezonie znaleźli się wśród najlepszej ósemki, grali w play-offach. Do drużyny doszedł doświadczony rozgrywający Frank Depestele. Pokazał wysoki poziom w meczu przeciwko nam, bronił niesamowite piłki. Rozgrywał dokładnie „pod rękę”. Do tej pory nie rozumiem, jak to robi.

źródło: championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved