Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jakub Skwarek: Mamy stać się lepszymi siatkarzami

Jakub Skwarek: Mamy stać się lepszymi siatkarzami

fot. archiwum

Dla Jakuba Skwarka, rozgrywającego MOS Wola AZS PW, jest to trzeci sezon w Młodej Lidze, a drugi w stołecznej ekipie. W tym roku ponownie zagra też w II lidze. Jaki cel postawiono przed zespołem? - Mamy stać się lepszymi siatkarzami - mówi Skwarek.

Drugi mecz, drugie zwycięstwo. To dobry początek sezonu, w porównaniu z minionym, i chyba dobry prognostyk na przyszłość.

Jakub Skwarek:Szczerze mówiąc, nie pamiętam, jak zaczęliśmy tamten sezon, ale jestem zadowolony z tego meczu, z tego choćby względu, że przed ostatnim setem powiedzieliśmy sobie, że chcemy wygrać do dziesięciu i udało nam się to. Zagraliśmy bardzo pewnie i to jest fajne. Tak naprawdę jednak to przyszło nam się mierzyć dziś z Kielcami, a to jest drużyna juniorska i wcześniej z Częstochową, z zespołem straży pożarnej, który chyba nie ma z siatkówką aż tak dużo do czynienia co my. Niemniej jednak fajnie, że w obu meczach zdobyliśmy komplet punktów i nie daliśmy sobie urwać seta.

Chyba duży wpływ na ten dobry początek rozgrywek ma też fakt, że drużyna w tym sezonie nie jest aż tak mocno przebudowana, jak w poprzednim.

– W tamtym roku zaczynaliśmy od podstaw, mieliśmy całkowicie nową drużynę, która po raz pierwszy spotkała się w sierpniu na treningu. Teraz też w zasadzie mamy kilku nowych chłopaków, z zeszłego sezonu został Tomek Urbański, Mateusz Osiecki, Przemek Smoliński, Maciek Olenderek i Paweł Sęk, który teraz leczy kontuzję. Pozostali zawodnicy dołączyli w tym roku. Oczywiście, pomagamy im się zaaklimatyzować i mam nadzieję, że dobrze czują się razem z nami w zespole.

Jak powiedziałeś, te dwie drużyny nie były zbyt wymagającym przeciwnikiem. Za tydzień jednak gracie z Treflem, który wygrał swoje wszystkie trzy mecze. To dopiero będzie rywal, który zweryfikuje wasze umiejętności?

– Nie powiedziałem, że nie były wymagającym rywalem, przeciwnie, a to dlatego, że na takie mecze trzeba się dodatkowo koncentrować. My tych chłopaków w ogóle nie znaliśmy, musieliśmy zatem dać z siebie więcej, być bardziej skupieni, by wszystkie te łatwe elementy wykonywać perfekcyjnie. Jeśli chodzi o Gdańsk, to o tym zespole jeszcze nic nie wiem. Nie śledziłem także i wyników innych drużyn, ponieważ interesuje mnie tylko nasza gra i rezultaty osiągane przez Skrę Bełchatów, w której gra mój bardzo dobry kolega.

Wracając do niedzielnego meczu, to „siedziała” wam zagrywka, dobrze też radziliście sobie w bloku – i to te dwa elementy głównie zaważyły na waszym zwycięstwie.

– W bloku, od początku okresu przygotowawczego, w statystykach przegraliśmy tylko jeden mecz sparingowy. W pozostałych spotkaniach przeważamy w elemencie bloku nad rywalami dość wyraźnie i jest on naszą bardzo mocną stroną. Jeśli chodzi o zagrywkę, to też mamy kilka osób, które nie wstrzymują ręki i serwują na dobrym poziomie. Zresztą,  było to widać u Tomka Urbańskiego czy Przemka Smolińskiego, który ma nieprzyjemnego floata. Także Adam Sobolewski, nowa postać w drużynie, ma dobrą zagrywkę.

Prócz meczów Młodej Ligi czekają was jeszcze rozgrywki w II lidze. Jesteście dobrze fizycznie przygotowani do sezonu? Nie obawiacie się, że dwa mecze co weekend to będzie trochę zbyt wiele?

Nie, było to już wiadomo wcześniej, a my mamy trenera Bartka Koszewskiego, który współpracował z reprezentacją Polski juniorów. Tak naprawdę, to z meczu na mecz czujemy się coraz lepiej. Niedawno też zeszliśmy z takiej ciężkiej siłowni, teraz zaczęła się siłownia stricte sezonowa. Najważniejszy był sierpniowy etap okresu przygotowawczego – im ciężej pracowaliśmy wtedy, tym lepiej teraz będziemy się czuli. Jeśli o mnie chodzi, to ja właśnie czuję się coraz lepiej, coraz lepiej mi się gra, skacze, zagrywa i mam nadzieję, że podobnie jest i u chłopaków.

Jakie cele zostały przed wami postawione, jeśli chodzi o II ligę?

– Przede wszystkim szkolenie, żebyśmy stawali się coraz lepszymi siatkarzami. Chcemy też grać w rundzie play-off, dostać się do czwórki, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Uważam jednak, że jak najbardziej jesteśmy w stanie grać o jak najwyższe cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved