Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wystartowała XVI edycja Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Wystartowała XVI edycja Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniach 05-06.10.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się inauguracja rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W największej amatorskiej lidze w Polsce wystartowała rekordowa ilość 57 drużyn, w tym 14 żeńskich i 43 męskie, podzielonych na dwie ligi żeńskie oraz pięć męskich.

Po bardzo udanym sezonie coraz popularniejszej plażówki, łódzcy sympatycy piłki siatkowej licznie przybyli na pierwsze spotkania rozpoczynającego się sezonu halowego. Wśród nich był m.in. Zygmunt Góra, były trener reprezentacji Polski niepełnosprawnych, która w latach dziewięćdziesiątych zdobywała medale Mistrzostw Świata, Europy i Igrzysk Paraolimpijskich – tym razem w roli trenera – doradcy jednego z zespołów. W tej samej roli wystąpił inny znany w łódzkim środowisku trener drużyn młodzieżowych Zbigniew Skupień. Rozgrywkom przyglądał się także były zawodnik, szkoleniowiec i działacz PZPS Maciej Tietianiec. W inauguracyjnych spotkaniach nie zabrakło niespodzianek.

W ekstraklasie kobiet bardzo interesujący mecz rozegrały mistrzynie ubiegłego sezonu – Dzikusy I – oraz brązowe medalistki z drużyny Stacja Nowa Gdynia. Po wygraniu dwóch pierwszych partii i prowadząc w trzeciej już 14:9, obrończynie tytułu nie utrzymały koncentracji do końca, pozwalając swoim przeciwniczkom nawiązać walkę i doprowadzić do remisu 2:2. W decydującej odsłonie, po bardzo zaciętej końcówce i walce „na przewagi”, jednak to ubiegłoroczne mistrzynie zwycięsko zakończyły spotkanie. W pozostałych konfrontacjach poniżej oczekiwań zaprezentowały się beniaminki ligi: Wyborowe gładko, w trzech setach uległy drużynie Dream Team, a Dzikusy II w takim samym stosunku musiały uznać wyższość Jutrzenki.W ekstraklasie mężczyzn wszystkie spotkania kończyły się w czterech setach. Za niespodziankę należy uznać zwycięstwo beniaminka, zespołu Itaka Film Grid, nad zdobywcami ubiegłorocznego pucharu ligi, drużyną Iskra. Ci drudzy, prowadząc niemal przez cały pierwszy set, w samej końcówce pozwolili odrobić straty i ostatecznie wygrać partię dobrze prezentującym się zawodnikom Itaki. Druga odsłona należała tym razem do podrażnionych siatkarzy Iskry. Następne dwie partie to roszady w składzie Iskry, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i to beniaminek ligi cieszył się z pierwszego zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywkowej. Inne pojedynki to zwycięstwa, choć nie bez problemów, ubiegłorocznych medalistów – zespołów Dzikusy oraz Piazza Cafe.

W I lidze kobiet pewne zwycięstwo odniósł spadkowicz, drużyna Acero Lamia. W szybkich trzech setach siatkarki aspirujące do powrotu do ekstraklasy uporały się z zespołem Salos Wodna. Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ debiutantek ligi, zawodniczek GLKS Siatkarz, które pokonały 3:1 drużynę Energii.

Bez niespodzianek, aczkolwiek nie bez emocji w meczach drużyn I A ligi mężczyzn. W pojedynku pomiędzy dwoma zespołami, które awansowały w ubiegłym sezonie, dopiero po tie-breaku ze zwycięstwa mogli cieszyć się mistrzowie II ligi – Sokół Rzgów II, pokonując Brukland. Również aż pięciu setów potrzebowali zawodnicy Lozametu, drużyny walczącej w poprzednim sezonie o awans do Ekstraklasy, aby pokonać niżej notowaną ekipę Magellan. Pozostałe spotkania to zwycięstwa stosunkiem 3:1 zespołów Bejłocz nad Volley Team oraz Gremi nad Bez Nazwy.

W I B lidze mężczyzn dobrze zaprezentowały się oba beniaminki. Druga drużyna ligi I B ubiegłego sezonu – Czarni – zmierzyła się z II drużyną II ligi – Wild Boyz. Dużą niespodzianką było gładkie zwycięstwo w trzech setach tych drugich. Mistrz II ligi – Volley Centrum – również okazał się lepszy od wyżej notowanego zespołu AMC, wygrywając po dobrej grze 3:1. Natomiast słabą dyspozycję spadkowicza z I A ligi wykorzystała dobrze predysponowana drużyna Społecznej Akademii Nauk, pokonując Izbę Celną po czterosetowej walce.

Małe niespodzianki nie ominęły także II ligi mężczyzn. Do takich można zaliczyć szybkie, trzysetowe zwycięstwo zespołu Junior nad ubiegłorocznym brązowym medalistą, drużyną Dell. W pozostałych spotkaniach Szybcy i Wściekli ulegli 1:3 ekipie Warecka, takim samym stosunkiem setów zakończyły się pozostałe dwie konfrontacje, i tak Elma-RK pokonał ZWiK, natomiast Popularni zwyciężyli ŁKSG.

W III lidze mężczyzn bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci: Ready To Go, New Team, UKS Fuks Sulejów oraz Vent Energy. Wszystkie wymienione drużyny pewnie, 3:0 zwyciężyły swoje mecze, prezentując dobry poziom. Już po pierwszej kolejce spotkań możemy być pewni, iż w tej lidze nie zabraknie emocji i zaskakujących wyników.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 13.10.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Wyniki I kolejki:

Ekstraklasa kobiet:

Nowa Gdynia – Dzikusy I 2:3
Dream Team – Wyborowe 3:0
Jutrzenka – Dzikusy II 3:0

Ekstraklasa mężczyzn:

Superata – Piazza Cafe 1:3
Classa Polska – Dzikusy 1:3
Iskra – Itaka Film Grid 1:3

I liga kobiet:

Salos Wodna – Acero Lamia 0:3
Siatkarz – Energia 3:1
Rex-Bud Tsunami – ZSO nr 4 3:0

I A liga mężczyzn:

Bez nazwy – GREMI 1:3
Brukland – Sokół 2:3
Lozamet – Magellan 3:2
Bejłocz – Volley Team 3:1

I B liga mężczyzn:

Izba Celna – SAN 1:3
Energeo – Starszaki 1:3
AMC – Volley Centrum 1:3
Czarni – Wild Boyz 0:3

II liga mężczyzn:

Szybcy i Wściekli – Warecka 1:3
Elma-RK – ZWiK 3:1
Junior – Dell 3:0
ŁKSG Inwemer – Popularni 1:3

III liga mężczyzn:

Ready To Go – Na Drugą Nóżkę 3:0
P&G Gillette – New Team 0:3
A-ZSP 3 – CentiNet 1:3
VC Chlory – UKS Fuks 0:3
Vent Energy – Dar-Car Team 3:0

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved