Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Wójtowicz: Wskazanie mistrza przypomina grę w ruletkę

Tomasz Wójtowicz: Wskazanie mistrza przypomina grę w ruletkę

fot. archiwum

Już dziś meczem Resovii Rzeszów z olsztynianami rozpocznie się kolejny sezon męskiej ekstraklasy. - Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że wygra ktoś z wielkiej czwórki z Bełchatowa, Rzeszowa, Jastrzębia i Kędzierzyna-Koźla - stwierdził Tomasz Wójtowicz.

Od sezonu 2011/12 PlusLiga przestała być tak bardzo przewidywalna. Po przerwaniu znakomitej passy Skry niewiele osób odważy się iść do bukmachera i postawić duże pieniądze na triumf bełchatowian. – Moim zdaniem wskazanie mistrza przed rozpoczęciem rozgrywek w tym sezonie przypomina grę w ruletkę. Naprawdę każdy z tej czwórki może zdobyć złoty medal, nawet PGE Skra, mimo że straciła trzech bardzo dobrych siatkarzy. W poprzednich latach murowanym kandydatem do złota był zespół z Bełchatowa. Dobrze, że teraz tak nie jest – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Tomasz Wójtowicz i dodał: – Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że wygra ktoś z wielkiej czwórki z Bełchatowa, Rzeszowa, Jastrzębia i Kędzierzyna-Koźla. Nie wierzę, żeby ktokolwiek inny był w stanie włączyć się do tej walki.

Wójtowicz otwarcie mówi, że hegemonia Skry w PlusLidze nie przynosiła nic dobrego dla całej ligi. Wszelkie korzyści czerpali jedynie bełchatowianie. – Dominacja PGE Skry była demobilizująca dla innych. W Jastrzębiu, Rzeszowie czy Kędzierzynie-Koźlu na siatkówkę szły duże pieniądze, ale tytuł i tak zdobywał zespół z Bełchatowa. To było frustrujące i sponsorzy zaczynali się wycofywać. Bo po co dawać kasę, skoro i tak złoto zdobędzie Skra? Asseco Resovia przerwała passę dominatora, co ożywi ligę i da nowy impuls pretendentom.

Pozostaje tylko cieszyć się z tego, że w tym sezonie po raz kolejny będziemy świadkami wielkich emocji, które dosłownie zaserwują nam jedni z najlepszych siatkarzy na świecie.*cały wywiad w sobotnim „Przeglądzie Sportowym”

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved