Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Komplet punktów zostaje w Muszynie

ORLEN Liga: Komplet punktów zostaje w Muszynie

W pojedynku wicemistrzyń Polski z dziewiątą drużyną ubiegłego sezonu wynik padł wprawdzie 3:0 na korzyść Muszynianki Muszyna, jednak podopieczne Bogdana Serwińskiego po łatwym wygraniu dwóch pierwszych setów, w trzecim miały trochę problemów.

Po wyrównanym początku spotkania na prowadzenie zaczęły wysuwać się gospodynie, a wszystko przez niedokładną grę białostoczanek. Na pierwszej przerwie technicznej Muszynianka prowadziła 8:5 po kolejnym błędzie rywalek. Akademiczki próbowały odrabiać straty, ale zbliżyły się tylko na dwa oczka (7:9), dzięki skutecznej akcji w bloku. Niedługo potem ekipa gospodarzy zaczęła coraz wyraźniej wysuwać się na prowadzenie. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Kasprzak, ale reagował też Czesław Tobolski, prosząc o czas, co trochę pomogło jego zespołowi. AZS przegrywał już 9:13, by po asie serwisowym Jack i kontrze Thompson odrobić trochę strat (11:13). Wtedy ponownie lepiej zaczęły spisywać się miejscowe. Gra białostockiego teamu zupełnie posypała się, co od razu widoczne było na tablicy wyników, po kontrze Werblińskiej było już 19:13 dla Muszynianki. Do końca seta miejscowe utrzymały dystans, a partię zakończył kolejny błąd własny przyjezdnych.

Od początku kolejnej odsłony ton grze nadawała już drużyna gospodarzy, która po raz kolejny przewagę wypracowała dzięki świetnej postawie w polu zagrywki Kasprzak (4:1). Siatkarkom z Muszyny szło widocznie za dobrze, bo po chwili sytuacja odwróciła się i AZS wyrównał po 4, natomiast po atakach Kurnikowskiej i Esdelle wyszedł na prowadzenie 6:5. Wtedy do gry włączyła się Werblińska, a Rousseaux postraszyła rywalki zagrywką, dzięki czemu jej zespół zszedł na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową nadwyżką. Lepsza postawa na siatce gospodyń i kolejne niepowodzenia białostockiego zespołu sprawiły, że przewaga ta rosła (11:7, 16:9). Po okresie słabszej gry obu zespołów akademiczki starały się nadgonić straty. Zagrywki Jack oraz Chmiel wpłynęły pozytywnie na podlaski zespół, który odrobił dużą część strat (20:22). Od tej chwili jednak miejscowe włączyły piąty bieg i zapisały wygraną w secie na swoim koncie.

Dobre momenty gry białostoczanek przełożyły się na trzecią część spotkania. Akademiczki postawiły wszystko na jedną kartę i też przy udziale błędów rywalek wysunęły się na prowadzenie 6:4. Ich gra wyglądała zupełnie inaczej. Podopieczne Czesława Tobolskiego nie tylko dobrze spisywały się w ataku, ale także na siatce w bloku. To po akcji w tym elemencie akademiczki zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:4, które utrzymywało się na podobnym poziomie przez większą część seta. Jednak gdy muszynianki zaczęły skutecznie bronić i wyprowadzać punktujące kontry, gra się wyrównała, ze wskazaniem na zespół gospodarzy. Po świetnym zagraniu z pola zagrywki Sieradzan na tablicy wyników widniał już remis 15:15, natomiast chwilę później podobne zagranie wyprowadziło zespół z Muszyny na prowadzenie 16:15. Zagrywka – to głównie dzięki niej zespół Bogdana Serwińskiego zaczął grać na wysokim poziomie i w samej końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc spotkanie skuteczną akcją w bloku.

MVP: Kinga Kasprzak

Muszynianka Muszyna – AZS Białystok 3:0
(25:17, 25:21, 25:21)

Muszynianka: Werblińska (7), Dziękiewicz (6), Bednarek-Kasza (6), Kasprzak (13), Rousseaux (5), Serena (1), Maj (libero) oraz Jagieło (1), Sieradzan (8), Kaczmar i Gajgał-Anioł (1)
AZS: Kurnikowska (9), Jack (9), Rzenno (6), Thompson (3), Cabajewska (2), Esdelle (5), Bulbak (libero) oraz Polak, Tomsia (2) i Chmiel (5)