Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Siwka: Nie będziemy dziewczynkami do bicia

Marta Siwka: Nie będziemy dziewczynkami do bicia

fot. archiwum

Beniaminek z Legionowa nie sprostał w mistrzyniom Polski w inauguracyjnym meczu żeńskiej ekstraklasy, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. - Jesteśmy fajną drużyną i nie będziemy dziewczynkami do bicia - mówi libero Siódemki, Marta Siwka.

Po pierwszym doskonałym secie wasza gra się załamała. Co stało się w kolejnych trzech partiach?

Marta Siwka:Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. W każdym razie inauguracja w Legionowie wypadła całkiem nieźle, bowiem grałyśmy pewnie i – co ważne – nie przestraszyłyśmy się przeciwnika. Pierwsza partia w naszym wykonaniu była koncertowa, po każdy punkt szłyśmy jak burza. Być może wynikało to z faktu, że na mecz przyszła cała hala kibiców, dodatkowo pojawiły się kamery telewizyjne – to wywołało w nas pozytywne emocje… W drugiej partii chyba za bardzo się rozluźniłyśmy i rywal nam odskoczył.

W porównaniu do tego, jak prezentowałyście się podczas okresu przygotowawczego w meczu z mistrzem Polski, byłyście kompletnie inną drużyną.Trzeba przyznać, że turnieje towarzyskie rozgrywane przed startem ligi nie wyszły nam tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Cała drużyna wraz z trenerami zdawała sobie sprawę z tego, co wówczas prezentowaliśmy. Nie była to gra, którą w rzeczywistości prezentujemy. Nasza postawa nie odzwierciedlała też tego, co prezentowaliśmy na treningach. W końcu przyszedł taki moment, w którym każda z nas wiedziała, co ma robić. Wszystkie wzięłyśmy się ostro do roboty. Cały ostatni tydzień poświęcony był na Atom Trefl. Było wideo i odpowiednie nastawienie przez trenerów na ten mecz. Dodatkowo same się mobilizowałyśmy przed inauguracją. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy fajną drużyną… I dziewczynkami nie do bicia! (śmiech)

Skoro o przygotowaniach do meczu z Atomem Trefl mowa. Kapitalnie zagrałyście taktycznie. Szczególnie w pierwszym secie doskonale czytałyście grę rywalek.

To zasługa całego sztabu szkoleniowego, który przygotował i dokładnie rozpisał nam drużynę z Sopotu. Co prawda nie miałyśmy zbyt wiele materiałów na ich temat, ale dzięki szczegółowej analizie otrzymałyśmy to, co najbardziej nas interesuje, czyli kierunki ataków i to, co grają w poszczególnych ustawieniach. W ostatnim tygodniu miałyśmy kilka odpraw poświęconych tej drużynie i właśnie to spowodowało, że ataki Atomu Trefl czy też zagrywki nie sprawiały nam aż tyle problemów.

Za tydzień zobaczymy jeszcze lepszą i skuteczniejszą Siódemkę Legionovię?

Tak..! Nie będziemy ukrywać, że za tydzień bardzo będziemy chciały wygrać. PTPS Piła jest zespołem w naszym zasięgu, chociaż w pierwszym spotkaniu ligowym Atom Trefl również był do pokonania. Za tydzień przyjdzie nam zagrać jeden z tych meczów, które musimy wygrać. Mamy świadomość, że presja w tym spotkaniu będzie zdecydowanie większa, ale jestem przekonana, że skutecznie sobie z nią poradzimy. Wszystko dzięki naszym wspaniałym kibicom, którzy tak gorąco wspierają nas w Arenie Legionowo.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved