Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Kasprzyk: W tym sezonie wiele się zmieni

Jacek Kasprzyk: W tym sezonie wiele się zmieni

fot. archiwum

Wczoraj rozpoczął się kolejny sezon siatkarskiej ekstraklasy, tym razem pod nazwą ORLEN Liga. - Rzeczywiście jeśli chodzi o zmiany, to najwidoczniejsza jest ta związana z nazwą i podpisaniem umowy z Orlenem - powiedział Jacek Kasprzyk.

Jacek Kasprzyk, dyrektor ORLEN Ligi, dąży do rozwoju i podniesienia poziomu kobiecej ekstraklasy. – Mam nadzieję, że ten rok będzie przełomowy, że żeńska siatkówka dorówna męskiej. Sukcesem jest już to, że organizacyjnie jesteśmy na podobnym poziomie. Siedem klubów jest spółkami, zarejestrowanymi w KRS-ie. Trzy kolejne są w trakcie zakładania, to duży krok do przodu. Mam też nadzieję, że zgodnie z tendencją ostatnich lat sportowy poziom kobiecej ligi będzie coraz wyższy. Wydaje mi się, że tegoroczna liga będzie bardziej wyrównana i jeszcze ciekawsza niż rok temu – powiedział w wywiadzie dla Dziennika SPORT.

W porównaniu z poprzednim sezonem, w tym roku wiele klubów powstrzymało się od spektakularnych transferów. Oprócz tego wiele znakomitych, polskich zawodniczek przeniosło się do zagranicznych lig. – Rzeczywiście, w porównaniu z ubiegłym sezonem wielkich transferów nie było. Takie siatkarki jak Megan Hodge czy Małgorzata Kożuch trudno będzie zastąpić, ale są przecież inne, młodsze zawodniczki. W obecnej sytuacji polskiej siatkówki pań lepiej stawiać na perspektywiczne siatkarki, które w przyszłości będą stanowiły o sile ligi i drużyny narodowej. To ważne, że młode dziewczyny zaczynają grać w najwyższych ligach. Często powtarzam, że lepiej jak jakaś zawodniczka trafi do słabszego klubu, może za mniejsze pieniądze, ale za to będzie grać. Jeśli się jest w wielkim klubie, ale się nie gra, to jaki z tego pożytek? W tym roku mamy w lidze wiele ciekawych zawodniczek, które w przyszłości powinny stanowić o sile żeńskiej siatkówki w Polsce – stwierdził Kasprzyk i dodał kilka słów o poziomie ligi w sezonie 2012/13: – Przed naszymi zespołami i trenerami duża praca, ale jakimś miernikiem i pokazaniem naszego miejsca w szeregu będą wyniki w europejskich pucharach. Trzeba jednak patrzeć długofalowo, by w przyszłości nie zabrakło nam klasowych zawodniczek. Powstał projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który ma do takiej sytuacji nie dopuścić i sprawić, by trenerzy mieli z czego wybierać.

Okazuje się, że oprócz nowej nazwy ligi kobiecej siatkówki wiele się zmieni. – Rzeczywiście, jeśli chodzi o zmiany, to najwidoczniejsza jest ta związana z nazwą i podpisaniem umowy z Orlenem. W tym sezonie będzie również wideoweryfikacja, ale dopiero na etapie półfinałów i finałów. Czekają nas też zmiany w przepisach, które dotkną całą światową siatkówkę od 1 stycznia. Chodzi między innymi o odbiór piłki palcami. Od nowego roku każde nieczyste zagranie będzie błędem – poinformował dyrektor ORLEN Ligi.źródło: Dziennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved