Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Jaworzanie bez szans w Suwałkach

I liga M: Jaworzanie bez szans w Suwałkach

fot. archiwum

Zawodnicy Ślepska Suwałki nie mieli większych problemów z pokonaniem borykającego się od jakiegoś czasu z dużymi problemami Energetyka Jaworzno. W rozgrywanym na Suwalszczyźnie spotkaniu gospodarze triumfowali w trzech szybkich setach.

Po pierwszych wyrównanych akcjach w meczu lekko na prowadzenie zaczęli wysuwać się gospodarze, ich przewaga wzrosła do trzech oczek po bloku Winnika. Goście jednak odpowiedzieli niedługo potem tym samym, a w dodatku zagrywką punkt zdobył Popik i goście wyrównali po 10. Od tego momentu powoli, aczkolwiek skutecznie na ponowne prowadzenie zaczęli wychodzić miejscowi. Po dobrych akcjach w ataku i w bloku Buchowskiego Ślepsk prowadził 16:13. Po niej gra gospodarzy wyglądała jeszcze lepiej, za sprawą Winnika, który świetnie spisywał się w ataku, jak i zza linii dziewiątego metra. Przewaga suwalczan nie podlegała już dyskusji i partia padła łupem gospodarzy.

Od początku kolejnej części pojedynku szaleli Winnik i Buchowski, obaj zapisali na swoim koncie punkty z zagrywki, a dodatkowo po kontrze Rudzewicza prowadzili czterema punktami  (8:4). Energetyk zdołał odrobić trochę strat, jednak w dalszych akcjach na jeden punkt zdobyty przez siatkarzy z Jaworzna, gospodarze zdobywali dwa, czym zaczęli budować nadwyżkę. Po kilku zagraniach Buchowskiego wynosiła ona już cztery punkty (17:13). Do końca seta obraz gry się nie zmienił, jedynie w końcówce oba zespoły straciły swój rytm i popełniały dużą ilość błędów, co nie miało większego przełożenia na różnicę punktową między obiema ekipami. Partię zakończył Winnik, niczym innym jak asem serwisowym.

W trzeciej odsłonie suwalczanie od początku wykorzystywali każde potknięcie przyjezdnych, dzięki czemu mogli cieszyć się z szybko uzyskanej przewagi (6:2), która zaczęła wzrastać (8:4, 10:4). Kolejny as w wykonaniu Ślepska, tym razem piłkę posłał Sobański, podwyższył nadwyżkę do siedmiu punktów (14:7). Taka różnica dzieliła obie ekipy przez długi czas. Im bliżej końca meczu, tym lepiej spisywali się jednak gospodarze, chcący zakończyć pojedynek najszybciej jak to możliwe. Nie przeszkadzali im w tym jaworznianie, którzy wydawali się coraz bardziej rozbici, popełniając sporą ilość błędów czy mając problemy z przebiciem się na siatce. Zakończenie pojedynku przypadło zasłużenie Buchowskiemu.Ślepsk Suwałki – Energetyk Jaworzno 3:0
(25:15, 25:17, 25:15)

Składy zespołów:
Ślepsk: Buchowski, Winnik, Leszczawski, Rudzewicz, Schamlewski, Skrzypkowski, Dembiec (libero) oraz Sobański
Energetyk: Fitrzyk, Popik, Orczyk, Wojtowicz, Romać, Macek, Warchoł (libero) oraz Janikowski i Lipiarz

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved