Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsze punkty Silesii Volley

I liga K: Pierwsze punkty Silesii Volley

Pierwsze trzy punkty w sezonie 2012/2013 zdobyły siatkarki Silesii Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów. Podopieczne Sebastiana Michalaka w trzech setach pokonały warszawską Spartę, która zamyka tabelę I ligi kobiet.

Niespełna 70 minut trwał mecz 2. kolejki spotkań pomiędzy Silesią Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów i Spartą Warszawa. Po początkowo wyrównanym pierwszym secie miejscowe zaczęły uzyskiwać coraz większą przewagę, wykorzystując problemy w przyjęciu spartanek. Siatkarki Marka Hertela próbowały nawiązać walkę, ale próby te nie przynosiły zamierzonych efektów. Dopiero w końcówce seta stołeczne zaczęły gonić rywalki, jednak ich strata do Ślązaczek była zbyt duża. – Nie ustrzegliśmy się błędów. Do połowy seta zepsuliśmy aż sześć zagrywek! W całym meczu popełniliśmy 15 błędów w tym elemencie – grzmiał po meczu szkoleniowiec Silesii Volley, Sebastian Michalak.

Druga odsłona spotkania od początku do końca toczyła się pod kontrolą miejscowych, które otworzyły seta wynikiem 6:0. Warszawianki miały dużo kłopotów z zagrywką Karoliny Polak. Była spartanka nie oszczędzała w polu serwisowym koleżanek, dzięki czemu przewaga Ślązaczek wzrosła do stanu 11:3. Wkrótce role się odwróciły, bowiem to przyjezdne zaryzykowały na linii dziewiątego metra, a problemy w przyjęciu zaczęły szerzyć się w ekipie Sebastiana Michalaka. Drużynie z Mysłowic i Chorzowa udało się dowieźć przewagę do końca, ale gdyby nie błędy w końcówce, zwycięstwo w drugiej partii mogło być bardziej okazałe.

Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia, w której Sparta postawiła wszystko na jedną kartę. Skuteczne ataki duetu skrzydłowych Małgorzata GogołekIzabela Kożon pozwoliły warszawiankom odskoczyć na kilka punktów, jednak przy stanie 15:15 był już remis. W nerwowej końcówce lepsze okazały się miejscowe, które dzięki zwycięstwu 25:22 zgarnęły pierwsze trzy oczka w tym sezonie. – Gratuluję mojej drużynie punktów, tym bardziej że jej gra pozostawia naprawdę wiele do życzenia… – powiedział Sebastian Michalak, podkreślając jednocześnie, że będą one bardzo ważne w ostatecznym rozrachunku. – Teraz myślami jesteśmy przy piątkowym meczu z Budowlanymi, którzy tak dobrze prezentują się w rozgrywkach ligowych. Przed nami sporo pracy, a czasu pozostało niewiele. Mamy wiele do poprawy, tym bardziej że tego, co prezentowaliśmy w meczu ze Spartą, nie można nazwać siatkówką! – zakończył szkoleniowiec Silesii Volley I.

Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:18, 25:17, 25:22)