Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Torunia lepszy od krakowskich Elitesek AZS

I liga K: Beniaminek z Torunia lepszy od krakowskich Elitesek AZS

Kolejne trzy punkty zgarnęły siatkarki Mariusza Soi, które w sobotnie popołudnie pokonały ekipę Elitesek AZS UEK Kraków. Dzięki zwycięstwu Budowlane Toruń zostały wiceliderem zaplecza żeńskiej ekstraklasy po 2. kolejce spotkań.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które otworzyły pierwszego seta wynikiem 4:0. Torunianki miały sporo problemów z agresywną zagrywką Elitesek i przy stanie 1:6 o czas dla zespołu poprosił Mariusz Soja. Krótka rozmowa z trenerem nie przyniosła Budowlanym zamierzonych efektów, bowiem po asie serwisowym Sandry Cabańskiej siatkarki z Krakowa prowadziły 11:4. Siedmiopunktowa przewaga ekipy Jacka Skroka utrzymywała się do stanu 14:7. Wówczas zespół z Torunia odrobił pięć punktów, a przestój ekonomicznych przełamały dopiero Magdalena Sadowska i Katarzyna Połeć, blokując Paulę Słonecką (15:12). Goście odskoczyli na cztery oczka, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Justyna Łunkiewicz, na tablicy wyników było 21:20 dla Elitesek AZS UEK. Przy stanie 22:22 trzy kolejne akcje wygrały podopieczne Mariusza Soi i to one prowadziły w meczu 1:0.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 6:6 gospodynie tego spotkania zaczęły uciekać rywalkom, odskakując na 10:6. Dopiero „wejście smoka” pochodzącej z Torunia Cabańskiej pozwoliło krakowiankom najpierw odrobić straty (10:10), a następnie wyjść na prowadzenie (12:10). Ich przewaga nie trwała jednak długo, bowiem Budowlane wyrównały (16:16), a po chwili prowadziły 18:16. W końcówce seta sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przy stanie 20:20 był remis, a po akcjach Poleć, Cabańskiej i Katarzyny Wąsowskiej siatkarki z grodu Kraka prowadziły 23:20. Kiedy wydawało się, że wygrana krakowianek jest tylko kwestią czasu, agresywniej rywalki zaatakowały podopieczne Mariusza Soi, doprowadzając do stanu 24:24. Dwie ostatnie akcje seta należały do przyjezdnych, które po ataku Katarzyny Urban wygrały 26:24.

W trzeciej partii to ekonomistki wyszły na prowadzenie (3:1), ale po skutecznych kontrach torunianek to miejscowe prowadziły 5:3, sukcesywnie powiększając przewagę. Przy stanie 18:12 beniaminek I ligi kobiet stanął w miejscu, a po ataku ze środka Magdaleny Fedorów podopieczne Jacka Skroka przegrywały tylko 17:18. Wkrótce Budowlane przełamały niemoc w ataku i po zbiciu Słoneckiej miały czteropunktową zaliczkę (22:18), która pozwoliła im dowieźć bezpiecznie przewagę do końca.

Uskrzydlone prowadzeniem torunianki otworzyły czwartą odsłonę wynikiem 3:1, ale Eliteski błyskawicznie odrobiły straty, remisując po chwili 3:3. Po ataku Agaty Skiby było 7:5 dla przyjezdnych. Od stanu 7:7 zaczęła zarysowywać się kilkupunktowa przewaga Budowlanych, które wygrały z Eliteskami AZS UEK Kraków 25:23, zgarniając tym samym kolejną pulę punktów w rozgrywkach I ligi kobiet.

TKS-T Budowlani Budlex Toruń – Eliteski AZS UEK Kraków 3:1
(25:22, 24:26, 25:22, 25:23)