Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewelina Sieczka: Pierwszy mecz rządzi się własnymi prawami

Ewelina Sieczka: Pierwszy mecz rządzi się własnymi prawami

BKS Aluprof Bielsko-Biała w swoim premierowym meczu tegorocznych rozgrywek ORLEN Ligi pokonał 3:0 Pałac Bydgoszcz. - Byłyśmy skuteczne na skrzydłach i na środku, a dodatkowo dobrze ustawiałyśmy blok. To zaważyło - mówiła po meczu Ewelina Sieczka.

Siatkarki Wiesława Popika bardzo dobrze zainaugurowały obecny sezon. Przed własną publicznością bielszczanki wygrały pewnie 3:0, a rywalki jedynie w pierwszej partii podjęły z nimi równą walkę. – Mecz bardzo mi się podobał, a szczególnie podobał mi się wynik, bo zagrałyśmy bez straty seta – przyznała tuż po spotkaniu debiutująca w zespole z województwa śląskiego Ewelina Sieczka. – Na inaugurację ligi udało się nam uzyskać trzy punkty i to cieszy. Nie zabrakło nerwowości w pierwszym secie – zagrałyśmy pięć fantastycznych akcji, po czym kolejne pięć oddawałyśmy rywalkom zupełnie niepotrzebnie. Pierwszy mecz rządzi się własnymi prawami, więc cieszę się, że mamy trzy punkty, bo to bardzo ważne – zakończyła przyjmująca.

W pierwszej odsłonie „Pałacanki” za sprawą dobrej dyspozycji Rachael Adams i Mayvelis Martinez walczyły z BKS-em jak równy z równym, ale ostatecznie przegrały 22:25. W kolejnych trzech odsłonach siatkarki Rafała Gąsiora nie były już w stanie dotrzymać tempa przeciwniczkom i przegrały do 17 i 15. – Gra się na tyle, na ile pozwala przeciwnik. Myślę, że nasza dobra gra i świetne przygotowanie taktyczne ze strony trenerów zaprocentowało, przez co dziewczyny z Bydgoszczy nie miały w dwóch kolejnych setach zbyt wielu szans – skomentowała Sieczka.

Po stronie bielszczanek wyróżniającymi się postaciami była Milada Bergrova oraz włoska przyjmująca Elisa Cella. Obie panie pokazały, iż atutem teamu z Bielska-Białej będzie w tym roku atak i blok. – Na pewno zagrałyśmy dobrze w ataku. Wydaje mi się, że byłyśmy skuteczne na skrzydłach i na środku, a dodatkowo dobrze ustawiałyśmy blok. To zaważyło – przyznała popularna „Sieka”.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna