Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Łatwiej jest zdobywać, niż bronić

Maciej Dobrowolski: Łatwiej jest zdobywać, niż bronić

fot. archiwum

- Ze Skrą udało mi się zdobyć mistrzostwo i go obronić. Gdy grałem w Wiedniu, nie obroniłem tytułu. Mam jednak nadzieję, że w Rzeszowie ponownie mi się to uda - mówi Maciej Dobrowolski, rozgrywający Asseco Resovii.

Rzeszowianie poprzedni sezon w PlusLidze zakończyli znakomicie. Pokonując w finale PGE Skrę Bełchatów 3:1, wywalczyli mistrzostwo Polski. Teraz staną przed trudnym zadaniem obronienia trofeum. Jako mistrzowie postrzegani są jako jeden z głównych faworytów do złota. – Chciałbym, żebyśmy byli faworytem, ale każdy chce wygrywać. To jest sport zawodowy, to są pieniądze, sponsorzy, kibice. Każdy żąda sukcesu. Nawet widać to po wypowiedziach z innych klubów, każdy chce zdobyć mistrzostwo Polski – mówi Maciej Dobrowolski. – Jestem aż ciekawy tego sezonu. Wiem, że jesteśmy w stanie zakończyć go dobrze, ale jak będzie, to życie pokaże – dodaje.

Resoviacy oprócz rywalizacji w PlusLidze zagrają także w Lidze Mistrzów. – To zdecydowanie trudniejsze wyzwanie niż Puchar CEV, gdzie pierwsze rundy były łatwiejsze. Wiadomo, że naszym celem na te rozgrywki jest wyjście z grupy i walka o pierwsze miejsce w grupie, by mieć łatwiejszą drogę do Final Four – wylicza Dobrowolski. – Jeśli to wszystko razem z ligą ponakłada się na siebie na przełomie roku, to nie będzie łatwo. Ale wtedy, mam nadzieję, wyjdzie nasz zespół i pokaże siłę, charakter i pełnię swoich możliwości – kończy 35-letni zawodnik.

* Więcej przeczytasz w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved