Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Budowlani zrezygnowali z Hester, czy w sobotę dotrą certyfikaty?

Budowlani zrezygnowali z Hester, czy w sobotę dotrą certyfikaty?

fot. archiwum

Występ dwóch zagranicznych siatkarek Budowlanych Łódź w sobotnim meczu z MKS Dąbrowa Górnicza nie jest jeszcze pewny na sto procent. Łódzki klub do tej pory nie otrzymał certyfikatów Amerykanki Courtney Thompson i Brazylijki Sorai Dos Santos.

Nie wiadomo więc, czy obie zawodniczki będą mogły zagrać w wyjazdowym spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza w pierwszej kolejce ORLEN Ligi. Marcin Chudzik, prezes Budowlanych, twierdzi jednak, że otrzymał zapewnienie od władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, iż do piątku wymagane dokumenty dotrą do klubu. – Wiem, że w podobnej sytuacji jest kilka innych klubów z ORLEN Ligi. Mam nadzieję, że do Dąbrowy Górniczej będziemy mogli pojechać z naszymi zagranicznymi zawodniczkami – mówi Chudzik.

Za podpisanie kontraktów z Thompson i Soraią łódzki klub zapłacił po 2 tys. franków szwajcarskich do europejskiej federacji, a także opłacił zawodniczki w ich rodzimych związkach siatkarskich.

Wiadomo już, że na pierwsze spotkanie w ORLEN Lidze, Budowlani pojadą w 11-osobowym składzie, bez testowanej Amerykanki Irene Hester, która miała zająć ostatnie wolne miejsce w kadrze. W miniony weekend testowana była jako przyjmująca i atakująca w dwóch meczach towarzyskich z VfB Suhl, które łodzianki zdecydowanie wygrały. Ostatecznie rodaczka Courtney Thompson nie przekonała do siebie sztabu szkoleniowego Budowlanych. – To bardzo pracowita i sympatyczna osoba, ale nie byłaby wzmocnieniem naszej drużyny, dlatego postanowiliśmy zakończyć z nią współpracę – przyznaje prezes Budowlanych Marcin Chudzik.Klub wciąż rozgląda się za dwunastą zawodniczką. Niewykluczona jest żadna opcja. – Możliwe, że będzie to Polka. Zależy nam, by ostatni transfer był wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem kadry – podkreśla prezes. Kapitanem drużyny Budowlanych została wybrana Sylwia Pycia.

 

 

źródło: budowlanilodz.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved