Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Krakowie nie będą pompować balonu

W Krakowie nie będą pompować balonu

fot. archiwum

- Rok temu, mniej więcej o tej porze mówiłem, że spotykamy się przed mam nadzieję historycznym sezonem. W tym roku nie będziemy tak pompować balonu - powiedział na konferencji prasowej prezes Elitesek AZS-u UEK Kraków, Bartosz Wanat.

W tamtym roku celem był awans i mówiliśmy o tym otwarcie. Wszyscy wiemy jak to się skończyło, dlatego w tym roku zmieniamy podejście. Jesteśmy świadomi tego, że wielu upatruje faworytów ligi w Chemiku Police i Jedynce Aleksandrów Łódzki. Chciałbym, aby tym razem to wyniki świadczyły o realnych szansach na końcowy sukces, a nie zapowiedzi – kontynuował prezes ekonomistek. Krakowskie Eliteski przeszły w tym roku ponownie rewolucję kadrową. Ze starego składu pozostały tylko Katarzyna Wąsowska oraz Katarzyna Połeć, która w pewnym momencie również była bliska zmiany barw klubowych. Zmiana dokonała się również na stanowisku trenera, które objął Jacek Skrok. Ten zespół jest swego rodzaju mieszanką młodości i rutyny. Mamy zawodniczki z dużym doświadczeniem, również ekstraklasowym, a także bardzo zdolną młodzież – wyjaśnił Wanat.

Nie zabrakło również pytania o zbliżające się derby Krakowa, czyli mecz przeciwko Wiśle Kraków. Kapitan zespołu Katarzyna Wąsowska podkreśliła jednak, że do tego tematu podchodzi ze sporym dystansem: – Ten mecz będziemy traktować jak każdy kolejny. Zdecydowana większość zespołu nie spotkała się w tym klubie z jego byłymi zawodniczkami występującymi obecnie w Wiśle, więc nie będzie to miało większego znaczenia. Zanim dojdzie do pojedynku derbowego, ekonomistki czeka mecz z Budowlanymi Toruń, które w pierwszej kolejce sprawiły największą niespodziankę, pokonując faworyzowanego Chemika Police. Jak przyznała rodowita torunianka Sandra Cabańska:Serce z pewnością mocniej zabije .

Obecny na konferencji przedstawiciel władz Uniwersytetu Ekonomicznego nie krył zadowolenia z efektów promocji poprzez sport. – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest dumny z tego, że posiada taki zespół. Na biurka Rektora i Prorektorów codziennie trafiają publikacje prasowe dotyczące Uczelni. Większość z nich dotyczy właśnie naszych siatkarek. To bardzo cieszy – mówił rzecznik prasowy UEK, Piotr Bednarski.Oprócz składu i trenera diametralnej zmianie uległa także strona internetowa klubu. – Takie zmiany z pewnością również są potrzebne. Nowy serwis jest o wiele bardziej dynamiczny. Ciągle trwają prace wykończeniowe i zapewniam, że na kibiców czeka jeszcze kilka miłych niespodzianek – wytłumaczył oficer prasowy krakowianek, Piotr Majewski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved