Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Życzenia prezydenta Legionowa dla siatkarek beniaminka ORLEN Ligi

Życzenia prezydenta Legionowa dla siatkarek beniaminka ORLEN Ligi

fot. archiwum

- Życzę, aby dziewczyny taką samą wytrwałością i konsekwencją realizowały swoje marzenia, aby pięły się w górę ekstraklasy i pokonały 9 pozostałych zespołów - mówi prezydent miasta Legionowa, Roman Smogorzewski.

Panie prezydencie, wkrótce początek sezonu, w którym LTS po raz pierwszy wystąpi w najwyższej klasie rozgrywek.

Roman Smogorzewski:Awans LTS Legionovia do ekstraklasy to dla mnie powód do ogromnej dumy i radości. Pokazuje to, że Legionowo Porusza! w dosłownym tego słowa znaczeniu. We wszystkich naszych działaniach promujemy sport i aktywny tryb życia. Z zamiłowania do sportu powstały boiska ze sztuczną nawierzchnią przy każdej szkole, inwestycje na Stadionie Miejskim, dzięki którym Legionowo „zagrało” podczas EURO 2012, oraz Arena Legionowo – jedna z największych i najnowocześniejszych hal sportowych na Mazowszu, siedziba naszych siatkarek. Cieszy mnie, że sukcesy legionowskich zespołów idą w parze ze środkami zainwestowanymi w rozwój sportu w naszym mieście, a zespoły, które przyjeżdżają tu grać, mogą być pod wrażeniem warunków, w jakich trenują nasi zawodnicy.

Miasto dofinansowuje lokalne drużyny. Niektórych boli to, że zamiast na drogi, pieniądze idą na siatkarki…Należy pamiętać, że siatkarki to także ogromna promocja dla naszego miasta. To nie tylko grupa dziewczyn grających w piłkę, lecz także marka Legionowa, która ma szansę zaistnieć na krajowych arenach. Dzięki siatkarkom z LTS Legionovia w Arenie nie tylko grają najlepsze zawodniczki kraju, lecz także przyjeżdżają tu na treningi i to nie tylko siatkarze, lecz także np. koszykarze. Poza tym sport to zdrowie, a przekazując środki na legionowskie drużyny – nie tylko LTS, lecz także KS Legionovia, KPR, Legion, czy mniejsze kluby, takie jak KS Delfin – zachęcamy młodych ludzi do wyjścia z domu, umożliwiamy im zapisanie się do drużyn i regularne treningi, co w przyszłości, mam nadzieję, zaowocuje znacznie zdrowszym społeczeństwem. To także ogromny plus dla naszych mieszkańców – co dwa tygodnie mogą zobaczyć najlepsze drużyny w kraju na swoim boisku, kibicując naszym siatkarkom. Można powiedzieć, że miasto, w dobie wszechobecnego kryzysu nie powinno przeznaczać tak dużych kwot na sport – ale należy pamiętać, że dzięki LTS-owi Legionowska Arena zaistnieje na antenach ogólnopolskich telewizji – ekwiwalent reklamowy, czyli darmowy czas, jaki dostaniemy w mediach, znacznie przewyższa zainwestowane środki.

Czego chciałby pan życzyć naszym zawodniczkom na progu nowego sezonu?

Aby dalej z taką samą wytrwałością i konsekwencją realizowały swoje marzenia, aby pięły się w górę ekstraklasy i pokonały 9 pozostałych zespołów. Wierzę, że przy takich kibicach jak legionowscy jest to możliwe. A tak zupełnie serio, to życzę drużynie, aby w pierwszym roku pobytu w ORLEN Lidze dziewczyny się w niej utrzymały, a trenerzy i działacze mieli czas, aby przygotować drużynę do walki o coś więcej w kolejnym sezonie.

 

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved