Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wystartowały rozgrywki II ligi kobiet

Wystartowały rozgrywki II ligi kobiet

Ruszyły rozgrywki w grupie 2. i 4. II ligi kobiet. Aż osiem z dziesięciu spotkań zakończyło się w trzech setach, co oznacza, że nie wszystkie drużyny zdążyły już przygotować optymalną formę. Grupy 1. i 3. startują dopiero w weekend 13-14 października.

W pierwszym spotkaniu grupy 2. siatkarki PLKS Pszczyna łatwo pokonały SMS PZPS II Sosnowiec. Podopieczne trenera Bodysa w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom na osiągnięcie granicy nawet dwudziestu punktów. W Świdnicy miejscowy MKS, choć także zwyciężył w trzech partiach, to musiał się nieźle napracować, by pokonać przyjezdne z Trzebnicy. W pierwszym i trzecim secie gospodynie zwyciężyły odpowiednio do 26 i 23, ale już w drugiej odsłonie wygrały zdecydowanie i pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko ośmiu „oczek”. Wśród miejscowych wystąpiły byłe zawodniczki Gaudii – Joanna Lizner i Paulina Sobolewska. W Lublińcu, choć zawodniczki miejscowej Victorii dzielnie walczyły z siatkarkami Sokoła Katowice, to ostatecznie musiały uznać ich wyższość, przegrywając 1:3. Podobać mogły się zwłaszcza dwa pierwsze zacięte sety, jednak po wyrównanej walce w dalszej części spotkania miejscowym zabrakło już sił. Wyjazdowe zwycięstwo w Wodzisławiu odniosły zawodniczki Silesii Volley II Sokoła. W pierwszej partii lepiej prezentowały się jednak gospodynie, które prowadziły już nawet 12:5. Podopieczne Rafała Kalinowskiego nie zamierzały się jednak poddać i szybko wyszły na prowadzenie 16:15, którego nie oddały już do końca seta. Kolejne dwie odsłony toczyły się już pod wyraźne dyktando przyjezdnych, chociaż w końcówce trzeciego seta podopieczne Andrzeja Brzezinki zdobyły sześć punktów z rzędu, doprowadzając do wyniku 20:23 – był to jednak tylko ich „łabędzi śpiew”. Do niespodzianki nie doszło także w Opolu, gdzie siatkarki SMS LO II nie sprostały AZS-owi Gliwice. – W zespole rywalek było kilka zawodniczek z doświadczeniem na parkietach wyższych lig i to było widać w grze – nie miał złudzeń po porażce szkoleniowiec gospodyń, Patryk Fogel. W ostatnim meczu tej grupy SPS Politechnika Częstochowska pewnie pokonał MCKiS Jaworzno 3:0, mając tylko niewielkie problemy w ostatniej partii, która zakończyła się wynikiem 27:25.

W pierwszym meczu grupy 4. zawodniczki UKS Jedynki Tarnów przegrały na własnym parkiecie z wyżej notowanymi Karpatami Krosno 0:3. Młode i niedoświadczone podopieczne Bogdana Dudka podeszły do spotkania bardzo nerwowo i seriami traciły punkty po własnych błędach – przede wszystkim w przyjęciu zagrywki, co sprawiło, że ich szkoleniowiec skorzystał w całym meczu aż z 11 siatkarek, w tym drugiej libero. W Nowym Sączu miejscowa Sandecja pokonała w czterech setach Siarkę Tarnobrzeg. Gospodynie miały jednak ułatwione zadanie, bo przyjezdne wystąpiły bez swojej podstawowej rozgrywającej, Katarzyny Galicy, której miejsce zajęła Magdalena Sas. Mimo to, podopiecznym trenera Andrzeja Dróbkowskiego udało się wygrać pierwszego seta, jednak w kolejnych nie utrzymały już swojego poziomu gry, do czego przyczyniła się zwłaszcza niska skuteczność w atakach ze skrzydeł. Trzecie spotkanie w tej grupie nie dostarczyło większych emocji. Pogoń Proszowice pokonała na swoim terenie Dalin Myślenice, pozwalając swoim rywalkom na ugranie zaledwie 48 punktów. W ostatnim rozegranym już meczu tej grupy rzeszowski Developres pokonał na wyjeździe zawodniczki z Wieliczki 3:0, choć w drugiej i trzeciej partii trwała wyrównana walka. Ostatnie spotkanie tej kolejki, pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a MKS-em V LO San-Pajda Łańcut, odbędzie się 18 listopada.