Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sanja Popovic: Słyszałam wiele dobrego na temat klubu z Muszyny

Sanja Popovic: Słyszałam wiele dobrego na temat klubu z Muszyny

fot. archiwum

- Słyszałam wiele dobrego o tym klubie. Odnosi sukcesy już od wielu lat i ma za sobą tradycję. Kilka razy był mistrzem kraju, a co ważne - polska liga jest silna - mówi na temat powodów przejścia do ekipy wicemistrzyń Polski Sanja Popovic.

Jak to się stało, że przeszła pani do Banku BPS Muszynianki Fakro?

Sanja Popovic:Słyszałam wiele dobrego o tym klubie. Odnosi sukcesy już od wielu lat i ma za sobą tradycję. Kilka razy był mistrzem kraju, a co ważne – polska liga jest silna. Radziłam się i rozmawiałem m.in. z Aną Grbac i Helene Rousseaux, które grały w poprzednim sezonie w klubie z Łodzi. Przejście do Muszyny rekomendował mi też mąż Katarzyny Skowrońskiej, z którą grałam we Włoszech. W poprzednim sezonie w Lidze Mistrzyń grałam przeciwko Atomowi Trefl Sopot i przekonałam się, że są w Polsce mocne drużyny.

Grała pani m.in. w drużynach z wielkich miast, Zagrzebia czy Stambułu, a teraz w maleńkiej Muszynie…Jestem profesjonalistką i dla mnie największe znaczenie ma to, jakie są warunki w klubie, a nie wielkość miasta. Rzeczywiście Muszyna jest mała, ale my nie mamy też zbyt wiele wolnego czasu, by szukać rozrywek. Jeśli będzie jakiś wolny weekend, to wybiorę się do Krakowa. Już tam raz byłyśmy z Helene i Valentiną Sereną, ale musimy pojechać tam z kimś, kto nam pokaże miasto.

Co chciałaby pani osiągnąć z Bankiem BPS?

Z tego co wiem, w poprzednim sezonie zespołowi nie udało się obronić tytułu, to teraz musimy go odzyskać. W Lidze Mistrzyń chcemy wygrywać, ile się da. Tam już nie ma słabych grup. To jest creme de la creme, czyli najlepsze drużyny Europy. Będzie tym trudniej, że tylko dwie drużyny wychodzą z grupy. Będziemy szukać szansy w każdym spotkaniu. Oczywiście Dynamo Moskwa jest bardzo silne, ale nie jest nie do pokonania.

* więcej w serwisie gazeta.pl
* rozmawiał Andrzej Klemba

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved