Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pałac Bydgoszcz rozpoczyna sezon z wysokiego „C”

Pałac Bydgoszcz rozpoczyna sezon z wysokiego „C”

fot. Cezary Makarewicz

W Bydgoszczy czuć już atmosferę zbliżającej się wielkimi krokami inauguracji ORLEN Ligi. Wszystko za sprawą poniedziałkowej prezentacji zespołu Pałacu Bydgoszcz, który zaprezentował się działaczom, sponsorom i kibicom.

Wszyscy kibice żeńskiej siatkówki klubowej odliczają już dni do startu nowego sezonu Orlen Ligi. Nie inaczej wygląda sytuacja u sympatyków Pałacu Bydgoszcz. Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, w hotelu City odbyła się prezentacja zespołu przed nowym sezonem 2012/2013.

W sali konferencyjnej, przy blaskach jupiterów, na początek głos zabrał prezes klubu Waldemar Sagan. W krótkim, ale treściwym przemówieniu długoletni sternik bydgoskiego klubu podkreślał jego dobrą sytuację finansową. Dziękował również za współpracę sponsorom oraz nie omieszkał wspomnieć o polityce Pałacu, którego filozofią jest stawianie na młode, zdolne siatkarki, które w przyszłości mogą stanowić trzon nie tylko zespołu z grodu nad Brdą, ale również reprezentacji Polski.

Kilka minut później na scenie pojawiły się główne aktorki popołudniowego widowiska. Organizatorzy dla zgromadzonych dziennikarzy, działaczy i sponsorów przygotowali jednak niespodziankę. Jako pierwsze zaprezentowały się bowiem juniorki Pałacu Bydgoszcz, które w tym sezonie walczyć będą w rozgrywkach drugiej ligi. Swoje podopieczne przedstawił trener Maciej Komrych, który w nadchodzącym sezonie prowadzić będzie drugoligową drużynę. Po prezentacji juniorek miejsce na scenie zajął seniorski zespół Pałacu. Siatkarki przedstawiała menedżer zespołu, ikona bydgoskiej siatkówki, Ewa Kowalkowska. Jako pierwsza na podeście pojawiła się Dominika Schulz (z d. Kuczyńska – przyp. red.). Środkowa bloku po dwóch latach spędzonych w AZS-ie Białystok powróciła na „stare śmieci”, nie ukrywając radości z takiego obrotu spraw. Dużą niespodziankę sprawiły dwie, kolejne nowe zawodniczki bydgoskiej drużyny – Rita Liliom i Rachael Adams. Reprezentantki Węgier i Stanów Zjednoczonych w kilku słowach po polsku wyraziły zadowolenie z dołączenia do drużyny.Siatkarki na dzisiejszej prezentacji pokazały się w nowych strojach, w których będą rozgrywać mecze w nadchodzącym sezonie. Będą to stroje w kolorach białych i czarnych, a zawodniczki podkreślały, że są zadowolone z nowych „kreacji”, w jakich będą rywalizowały się na ligowych parkietach.

Na zakończenie prezentacji głos zabrał Sebastian Chmara (zastępca prezydenta miasta Bydgoszczy – przyp. red.), który pokusił się o stwierdzenie, że gdyby w ORLEN Lidze medale rozdawano za urodę, bydgoszczanki nie miałyby sobie równych. Zawodniczki, sztab szkoleniowy, działacze i wszyscy sympatycy klubu mają nadzieję, że również w rywalizacji siatkarskiej podopieczne Rafała Gąsiora bardzo często w sezonie 2012/2013 będą wychodziły obronną ręką.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved