Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Mistrzowie olimpijscy zagrają w barwach katarskich zespołów

Mistrzowie olimpijscy zagrają w barwach katarskich zespołów

fot. archiwum

Klubowe Mistrzostwa Świata kolejny już raz w połowie października odbędą się w katarskiej Dausze. Tymczasem obydwa kluby ze stolicy tego państwa szykują duże wzmocnienia. Zarówno w Al-Ryyan, jak i w Al-Arabi nie zabraknie głośnych nazwisk.

Al-Ryyan Doha oraz Al-Arabi Doha to przedstawiciele katarskiej siatkówki, którzy w tym roku zagrają na KMŚ. Katarskie kluby coraz częściej kuszą najlepszych siatkarzy z całego świata, oferując „petrodolary” za kontrakty podpisane nawet na okres kilku miesięcy.

Do klubu Al-Ryyan Doha dołączył już brazylijski środkowy Rodrigão oraz bułgarscy bracia Walentin i Georgij Bratojewowie. Następnym z wielkich transferów tego klubu będzie pozyskanie amerykańskiego mistrza olimpijskiego z Pekinu – Davida Lee. Jego kolega z reprezentacji, znany z występów na polskich boiskach, Rich Lambourne również obrał kierunek arabski i zagra w drugim klubie ze stolicy Kataru, Al-Arabi Doha, wraz z Christianem Pampelem czy Dante Boninfante. Jednak to nie koniec wzmocnień tych klubów, gdyż niebawem dołączą do nich kolejni bracia bliźniacy grający w siatkówkę. Mowa o Mikko i Mattim Oivanenach, którzy w tym sezonie występować będą w swojej rodzimej lidze, lecz przed sezonem z chęcią zagrają w Katarze. Mikko miałby grać w Al-Ryyan, z kolei Matti przywdziałby koszulkę Al-Arabi.

Przypomnijmy, że w grupie B podczas KMŚ zagra drużyna PGE Skry Bełchatów, której rywalami będzie Zenit Kazań, egipski Zamalek oraz wspomniany wyżej katarski zespół – A  Arabi Doha.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved